Jõgeval peetakse reedel jõululaata

Jõgevalastel on tänavu võimalik pühadekingitusi soetada jõululaadalt, mida peetakse kultuurikeskuses ja selle ümber reedel kella 9-17.

Jõululaada korraldaja Sirle Sillaste andmetel oli end eile hommikuks laadale kirja pannud 56 kauplejat.

“Laadalt võib leida suures valikus käsitööesemeid,” ütles Sirle Sillaste. “Käsitöömüüjaid tuleb kokku kogu Eestist ning sedalaadi kaubata polekski laat ju õige jõululaat.”

Lisaks käsitöötoodetele saab osta mett, maiustusi, ehteid, rõivaid, jalanõusid ja paljut muud. Maiustustevalikust leiab laadakorraldaja sõnul näiteks põnevad käsitsi valmistatud šokolaadist lilled ja marjad, samuti nostalgiamaiustused. Tulemas on ka plaadimüüja suure CDde valikuga. Kel kingipakkide komplekteerimisel mõistus otsa saab, võib aga osta juba valmis pakitud kingitused.

Kui kunagi peeti Jõgeval advendiaja alguses puupäeva, mille juurde kuulus ka laat, siis paaril viimasel aastal polnudki Jõgeva inimestel võimalust  jõulumüügilt kingitusi osta.

“Kui Jõgeva kultuurikeskusega kontakti võtsin ja laadaidee välja pakkusin, siis öeldi lahkesti, et tulge ja tehke,” ütles Sirle Sillaste. “Tõsi, kultuurikeskuse saali me kauplemiseks kasutada ei saa, sest seal algab laada lõppedes kohe üks teine üritus. Ent fuajees on ka piisavalt ruumi ning ilmastikukindlamat kaupa võib pakkuda õues.”

Sirle Sillaste on laatu korraldanud mitmel pool Eestis. Ka Jõgeval on ta ükskord varemgi sellel alal kätt proovinud.

“Mul on välja kujunenud oma ring müüjaid, kes on alati valmis kohale tulema, kui kutsun. Mõnikord helistavad nad aga  ise ja küsivad, ega mul mõnd laata tulemas pole,” ütles ta.  Kauplejate nimekiri pole tema sõnul sugugi veel suletud, nii et kel huvi, löögu kaasa. Ja loomulikult on laadale oodatud kõik ostjad.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus