Jõgeval on vähe tantsimisvõimalusi

Väga tänuväärne on, et Jõgeval pole loobutud kõikvõimalike etenduste ja lauluansamblite esinemistest. Paraku on siin üks äike ?aga?. Tõsi, meeldiv on vaadata ja kuulata, aga tihti tahaksid vaatajad-kuulajad ka ise end füüsiliselt avaldada. Selleks sobiks suurepäraselt tavaline seltskonnatants.

Kui rääkida tantsust, siis sedagi on pakutud, kuid paraku ainult vaatamiseks, mitte osalemiseks. Ei tahaks uskuda, et leidub palju neid, kes julgeksid tantsupõrandale minna, kui teavad, et saalis esinevad profid. On ju tavainimeste tantsuoskused kasinamad võistlustantsijatest. Tantsuhuvilised, ärge palun solvuge, aga nii see on.

Usun siiski, et leidub küllalt mitte just ülihea tantsuoskusega inimesi, kes tahaksid lihtsalt liikuda ja ka harjutada-õppida. Vaatamisega tantsimist ei õpi, tuleb treenida.

Nii et kultuurimaja juhtkond, mõelge sellele. Mäletavad ju vanemad inimesed aega, kui mööda majandeid liikusid ringi rändkinod. Pea iga kord lõppesi seansid tantsuga, kuigi plaadimuusika saatel. Oli ju tore?

Ei ole mõtet seltskonnatantsu segi ajada peotantsuga ? need on väga erinevad asjad. Nii et pakkuge, palun, ka teistele võimalust muusika saatel tantsupõrandal liikuda.

Kui ma oma kirjaga kedagi solvasin, palun ka kohe avalikult vabandust. Kellel leidub aga oma arvamus, palun avaldage.

Tantsuhuviline jõgevalane Juhan

blog comments powered by Disqus