Jõgeval on üle-eestilised noorte piiblipäevad

Seekordseid piiblipäevi, mis on järjekorras kahekümne üheksandad, peetakse Jõgeval  esimest korda. Kui kuni 1989. aastani korraldati noorte piiblipäevi vaid Tallinnas, siis edaspidi on kogunetud kord aastas Eestimaa erinevatesse paikadesse. Peakorraldaja on Kristlik Noorsooühendus Risttee, alati on aga kaasatud korraldamisse ka mõni kohalik kogudus. Seekord tehakse koostööd Jõgeva Baptistikogudusega eesotsas pastor Margus Kasega.

Heategevuslik aktsioon ja muusika

Kõik piiblipäevad on kandnud endas mingit põhiteemat. Tänavune teema on ?Värske õhk?, millega peetakse eriti silmas keskkonnasäästlikkust. Seepärast ongi otsustatud esimest korda noorte piiblipäevade ajaloos korraldada kohapeal heategevuslik aktsioon, aidates teha Jõgeva linnas heakorrastustöid. Vastavalt kokkuleppele linnavalitsuse ja ASiga Jõgeva Elamu koristatakse täna hommikust kuni keskpäevani prahti linna haljasaladel, raudtee ääres, tänavaäärtes, parkides jne.

Noorte piiblipäevad kujutavad endast Eestis suurimat kristlikku noorteüritust. Nagu ka varasematel aastatel, on tänavugi eriti suur osa muusikal. ?Muusika on alati noori köitnud. Võin kinnitada, et tänavuste piiblipäevade muusika on tõeliselt hea. Nagu ikka, saab kuulata väga eripalgelist muusikat. Seda on tänavugi rockmuusikast rahvaliku ja gospelmuusikani välja. Muusikat on nii avakoosolekul kui ka teistes programmides, rääkimata kontsertidest,? rääkis Margus Kask.

Ansamblitest osalevad Bob, Crux, Septem, Lift band, Reunited Eestist ning Metanoia Lätimaalt. Noorte rockbänd Bob käis eile suurematel vahetundidel esinemas ka mõlemas linna gümnaasiumis.

 Kristlikud noored pole tuimad ja igavad

Ettevalmistused tänavusteks piiblipäevadeks algasid Margus Kase sõnul juba läinud aasta märtsis. Et see on avatud üritus ja osavõtjatele tasuta, siis ei tehta osalemiseks takistusi ka teistele huvilistele. ?Meie ettevõtmise tähtsaim mõte on näidata noortele, et pidu saab pidada ja rõõmus olla ka nii ning et elu käib kõikjal, kus on noored. On võimalus veenduda, et kristlikud noored on nagu noored ikka ning et need üritused pole kaugeltki tuimad ja igavad,? leidis Jõgeva Baptistikoguduse noor pastor Margus Kask.

Päevade kava sisaldab eripalgelisi koosolekuid, palveketti, joonistusvõistlust, muidugi rohkesti kontserte jms. Kavas on veel ülistus liikumises, kohvikuprogrammid, vaba lava, kus igaüks saab näidata oma loomingulisust ja väga palju muud huvitavat. Seekordsete piiblipäevade eesmärk on lühidalt pandud sõnadesse: ?Vaimulik värskendus, suhted, mõju ühiskonnas?. Peakõneleja on 22-aastane Märt Saar, projektijuht Siilas Kask, muusikajuht Craig Hamer.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus