Jõgeval oli Leegi poe abihoone leekides

Kell 20.31 teatati Lõuna-Eesti häirekeskusse, et Marikese kaupluse taga põleb elumaja. Kähku kohale jõudnud Jõgeva päästeteenistusele selgus, et lahtise leegiga põleb hoopis kaupluse abihoone katus. Kustutamist alustatigi pööningust. Et ligemale sajaruutmeetrine puitvooderdisega hoone asus teistele majadele, eriti kauplusele, lähedal, saabusid sündmuspaika ka Palamuse ja Vaimastvere tuletõrjujad. Kustutustöödeks kulus 16 500 liitrit vett, kasutati ka vahtu.

Küllaltki suurest hoonest oli viimastel aastatel kasutuses vaid puukuur. Saun, juurviljahoidla ja teised ruumid ei täitnud oma otstarvet juba ammu. ?Nurgatagune andis odekolonnimeestele varju,? pajatas üks paljudest uudishimulikest, kes eile põlengu tagajärgi vaatama tulid. Näitas tühjade odekolonnipudelite lasu ja ironiseeris: ?No on siin alles usinasti habet aetud.? Uudistajaid jooksis kohale ka teisipäeva õhtul, sest ei juhtu ju tihti, et linnas mõni maja põleb.

?Olin veel poes, kui kuulsin praksumist. Nägin aknast tuld ja helistasin 112-le, sealt öeldi, et ollakse juba teel. Minul polnud mingit kartust, et poisid lasevad tulel laiali minna ja leegid poeni jõuavad. Olen paarkümmend aastat töötanud tuletõrjes dispetserina, olen nende meeste peale kindel,? rääkis nüüd Leegi poes müüjaametit pidav Ruth. ?Puukuur ja küttepuud jäid alles, nii et põlengu tõttu ei jää meil ahi kütmata ega pood külmaks, ? mainis müüja. Seda, kas hoone edaspidi taastatakse või lammutatakse, ei julgenud ta öelda.

?Tulekahju põhjus ja kahjusumma on väljaselgitamisel. Tegemist võib olla hooletusega lahtise tulega ümberkäimisel või mõni muu põhjus,? ütles Jõgevamaa päästeteenistuse järelevalvetalituse juhataja Illar Toots eile Vooremaale.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus