Jõgeval näidati pimemalet

Jõgeva linnapäevade kavva mahtus ka üks väike maleetendus: möödunud pühapäeval sai Jõgeva kesklinna pargis näha Hugo Pääreni ja Ants Marten Prii vahelist pimemalepartiid.

Pimemale puhul teevad mängijad käike ilma malelauda ja nuppe nägemata, mis tähendab, et nad peavad suutma partii seisu mõttes ette kujutada. Antud juhul mängis pimemalet ainult üks partiis osaleja — Hugo Päären. Kui tasavägine mäng oli umbes tund aega kestnud, siis katkestas maleentusiastist linnavolikogu esimees Ants Prii mängu, sest osal publikust hakkas igav, osa aga kippus liiga häälekalt kaasa rääkima.  

„Tahtsimegi näidata treenitud inimaju võimalusi ning selline mäng köitis ka pealtvaatajate tähelepanu,” ütles Ants Prii. „Hugo ei olnud küll kolmkümmend aastat pimemalet mänginud ja seetõttu eksis korra, aga sellele vaatamata avaldas tema mäng muljet. Lootsin tegelikult, et ka publiku hulgas söandab keegi pimemalet proovida, aga soovijaid paraku polnud.”

Lõpetuseks andis perspektiivikas noormaletaja Ants Marten Prii simultaani. Oma eakaaslaste, nelja noormehe ja ühe neiu vastu mängides alistas Ants Marten kõik vastased.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus