Jõgeval mobiilne testimine

Eilsest saab ka Jõgeval teha COVID-19 mobiilseid teste. Sellega on Jõgeva järjekordne linn Eestis, kus selline võimalus olemas. Kohapealse testimisvõimaluse olemasolu on vajalik mitmel põhjusel. Eelkõige suurendab see kindlasti maakonna inimeste turvatunnet, kui kahtluste ja sümptomite korral ei pea sõitma kuhugi naabermaakonda, vaid saab testi anda kohapeal.


Juba mõnda aega on maakonna inimesed avaldanud arvamust, et kohapealne testimisvõimalus on elementaarne, kui me tahame suurendada turvatunnet ning saada eos jälile võimalikele nakatunutele. Seni on ju Jõgevamaa paistnud õnneks silma väga väikese nakatunute arvuga.
Selle kohta, miks see nii on, on avaldatud arvamusi seinast seina. Riiklikul tasandil on viidatud isegi anomaaliale, et Jõgevamaa koos veel paari teise maakonnaga on jäänud testimistest justkui kõrvale ning tegelikult on võimalike viiruskandjate arv sootuks suurem. Samas on meie maakonna hooldekodudes tehtud laustestimised kinnitanud, et oleme suutnud ränga nakkushaiguse endast eemal hoida. On siis põhjused millised tahes.
Nüüd avanenud võimalus testida ennast kahtlaste sümptomite korral otse maakonna keskuses on igati tervitatav läbimurre. Nagu ikka, pääseb läbisõidupõhimõttel tegutsevasse proovivõtupunkti testile ainult perearsti saatekirjaga ja kohale tuleb tulla autoga. Ning kindlasti tuleb testimisele tulla täpselt varem kokkulepitud kellaajal ning kaasa võtta isikut tõendav dokument. Loodetavasti annab oma testimispunkti olemasolu meile kõigile kokkuvõttes nii kindlust kui ka selgust juurde.

blog comments powered by Disqus