Jõgeval maalikursus algajatele

Järgmisel esmaspäeval, 17. märtsil alustab Jõgeva kunstikoolis MTÜ Jõgeva Koolituskeskuse projekti “Käsitöö liidab kogukonda ja põlvkondi II osa” raames maalikursus algajatele.  Juhendab Anne Nurmik, algajate maalivahendiks on guašš. Projektijuht Kristi Mooritsa sõnul korraldati selline kursus ka eelmisel aastal ja siis oli huvilisi päris palju. Mullu juhendas algajaid Robert Suvi, kes jätkab sellel aastal edasijõudnutega.

Algajate   maalikursus on mõeldud täiskasvanutele.  Kursustel osalejad ei pea omama eelnevaid oskusi maalimises või joonistamises, vaid peamine on soov õppida. Paralleelselt algajatele mõeldud kursustega korraldatakse maalikursust ka edasijõudnutele. Ikka selleks, et algajate kursused läbinud saaksid oma oskusi arendada. Edasijõudnud kasutavad maalimisel akrüülvärve, neile mõeldud kursus alustab tegevust 31. märtsil Jõgeva aleviku noortekeskuses.

Algajatele maalikursusele oli kolmapäeva ennelõunase seisuga registreerunud kaks inimest. Kristi Moorits lausus, et kui huvilisi liialt väheks jääb, siis ilmselt pikendatakse  registreerimise tähtaega ning tõenäoliselt lükkub sel juhul edasi ka esimene kokkusaamine. Algajad maalihuvilised kohtuvad viiel korral, laupäeviti. Viimane tund peaks esialgse kava kohaselt toimuma 12. aprillil. Maalikursused edasijõudnutele kestavad 19. maini.

Kristi Mooritsa sõnul olid möödunud aastal kursustel osalenud algajad väga tublid, valmisid kenad ja isikupärased maalid. Et algajate ja edasijõudnute kursused osaliselt kattuvad, siis tänavu algajate kursustel osalevad inimesed kohe edasijõudnute kursustel edasi õppida ei saa, aasta pärast on  neil aga võimalik edasijõudnute kursus läbi teha.

Kõik maalikursustest huvitatud peaksid endast teada andma hiljemalt reedeks, 14. märtsiks.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus