Jõgeval maadeldi Maalehe auhindadele

Varasematel aastatel Koerus toimunud Maalehe ja Maaspordikeskuse auhinnavõistlused maadluses peeti tänavu Jõgeval Virtuse spordikeskuses. Järjekorras juba kaheksandate auhinnavõistluste avapäeval läbisid osalejad kehalised katsed, teisel päeval toimusid aga võistlused vaba- ja naistemaadluses.


Vabamaadluses võitsid Jõgevamaa noormaadlejad kaks esikohta. Kehakaalus kuni 58 kg oli parim Mattias Säärits (Jõgeva RJK Ramm), kehakaalus kuni 76 kg oli võidukas Jako Kivimägi (Põltsamaa SK Nipi).

Mullu vabamaadluses U18 vanuseklassis Eesti meistriks tulnud ning rannamaadluse MM-ilt kaks pronksmedalit koju toonud Jako Kivimägi alistas Jõgeval kõik neli vastast kindlalt punktidega 10:0. Avakohtumises pidi tema paremust tunnistama lätlane Janis Andreans Kurmelovs (Ferrum), seejärel tabas sama saatus ka Romel Seemani, Andris Penti ja Mikk Sikkarit (kõik kolm Väike-Maarja MK).

Punktigi kaotamata tuli auhinnavõistluste võitjaks ka mullu nii kreeka-rooma kui ka vabamaadluses Eesti noorte meistrivõistluste medaleid korjanud Mattias Säärits. Avamatšis alistas ta 6:0 Rolands Blumsi (Gulbene), seejärel käis tema jõud aga 11:0 üle Helar Okasest (Järvamaa).

Naistemaadluses sai kehakaalus kuni 44 kg teise koha Eliise Ilus (RJK Ramm), kes otsustavas matšis pidi tunnistama Jonete Visnapuu (Väik-Maarja) nappi 2:0 parmeust.

Vabamaadluses jõudsid Jõgevamaa maadlejatest esikolmikusse ka Aleksandr Grits (kuni 32 kg kolmas koht), Pent Matti Mets (kuni 35 kg kolmas koht) ja Ander Järv (kuni 50 kg kolmas koht).

Võistluste avapäeval panid noormaadlejad oma võimed proovile ka kehalistel katsetel, kus olid kavas rippes käte kõverdus, paigalt kaugushüpe, sillaringid, joonejooks ja maadlusnukuheide.

Esimesel alal tegi seejuures ka kõigile poistele tuule alla tüdrukute kehakaalus kuni 52 kg maadelnud Maarja Plaser (Korrus3). Kui poistest oli lõuatõmbes 40 korraga edukaim Hanno Käärik (kuni 46 kg, Põlva Lapiti), siis oma isa Martin Plaseri juhendamisel harjutav Maarja Plaser sai kirja 42 korda.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus