Jõgeval kerkivad korterite hinnad aeglaselt

“Selle piirkonna juhid, kus müüdav objekt asub, alustavad reklaamikampaaniat tihti valest otsast. Näiteks reklaamitakse Jõgeva linna kui odavate korterite turgu. Tegelikkuses tuleks Jõgeva reklaamimist alustada näiteks sellest, et siin on turvalisem elada kui suurlinnades,” märkis maakler Aare Lill.

Tema hinnangul on Jõgeval ka puhas õhk. Samuti asub linn logistiliselt väga heas kohas, täpsemalt väljendudes Eesti keskel. Tartusse on Jõgevalt ainult 50 kilomeetrit, mis on arenenud riikides tavaline töölkäimise vahemaa.

Tartu noortel peredel tasuks kaaluda, kas osta kallis korter, mille hind võib tulevikus tõusta ainult 10 protsenti, Tartusse, või odavam korter Jõgevale. Viimase hind võib tulevikus tõusta isegi mitu korda.

Tallinna, Võrru või Pärnusse sõiduks kulub Jõgevalt sama palju aega ? keskmiselt tund ja 45 minutit. Jõgevat läbivad strateegilised maanteed, nagu Piibe maantee ja ka Lõuna-Eestit Rakvere, Kunda ning teiste Põhja-Eesti tähtsamate sõlmpunktidega ühendavad magistraalid. Jõgeva raudteejaama võimalusi ei ole linn aga kahjuks täiel määral suutnud ära kasutada.

Jõgeva on noorte linn ja pakub noortele vaba aja veetmise võimalusi. Siin on head sportimisvõimalused, tasemel kultuurikeskus, muusikakool. Eelkõige saavad aga lapsed siin omandada konkurentsivõimelist haridust.

Kahjuks ei ole aga suudetud piirkonna looduslikke tingimusi täiel määral trumbina välja käia. Näiteks on Mustvee puhul Peipsi järve ja Jõgeva puhul Vooremaa lähedust liiga vähe reklaamitud.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus