Jõgeval käisid külas sõpruspiirkonna õpilased ja haridustöötajad

Jõgeva vallale tuli reedel külla rühm haridustöötajaid ja õpilasi Valgevenest sõpruspiirkonnast Voložinist. Õpilasi oli rühmas 20 ning haridustöötajaid 23, osa neist Valgevene haridusministeeriumist. Reede hommikul tervitasid saabunuid Jõgeva kultuurikeskuses vallavanem Enn Kurg, Jõgeva linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Helle Kajaste ning maavalitsuse nõunik Vahur Kukk. Külalistele tutvustati valda, linna ja maakonda.

Voložini linna haridus-, spordi-  ja turismiosakonna juhataja asetäitja Jelena Minutkina ütles, et nende reisi eesmärk on tutvuda Jõgeva linna, valla ja maakonna hariduseluga ning leida Voložinile sõpruskool. “Tahaksime omavahelisi sõprussidemeid veelgi tugevdada,” lisas ta.

Seejärel tutvusid külalised Jõgeva linnas lasteaia “Karikakar” hiljuti valminud uue hoonega, Jõgevamaa gümnaasiumiga ja Vaimastvere põhikooliga. Pärast lõunat sõitsid külalised Tartusse tutvuma Ahhaa keskusega. Külalised ööbisid Kuremaal, sõitsid laupäeva hommikul Lätti ning  lähevad  pühapäeval sealt edasi Leetu.

Pildil on külalistega Enn Kurg.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus