Jõgeval kaalutakse linnupeletaja muretsemist

Neljapäeval toimunud Jõgeva linnavolikogu istungil  oli juttu ka varestest ja hakkidest, kelle arvukus ja lärmakus elanikele  kohati häirivaks muutub. Omavalitsus kaalub ka nende lindude eemaletõrjumiseks mõeldud seadme ostmist.

Linnapea Kalmer Laini sõnul on plaanis, et esmaspäeval tuleb üks  ettevõtte tutvustama lindude peletamiseks mõeldud seadet, mis maksab 2700 eurot. Selline aparaat on kasutusel  Tallinna sadamas, lennuväljal ja ka mitmel pool mujal. Aparaat imiteerib  kuut erinevat linnuhäält, mida inimesed ei kuule, küll aga linnud. 

“Pärast seda, kui uue kohtumaja ehitamist alustati, hakkas vareste arv kesklinnas siiski kahanema, kuid Jõgeva alevikus suurenema.  Kui aga koos abilinnapea Mihkel Kübaraga teisel pool raudteed  ringkäiku tegin, jõudis üks vares juba mu palitu ära märgistada,” rääkis Lain.       

“Eelmisel aastal oli vareseid vähem, kuid nüüd on nende arv millegipärast taas suurenenud,” nentis ka linnavolikogu majanduskomisjoni liige Aare Olgo.

Volikogu liige, SA Jõgeva Haigla juhataja  Peep Põdder märkis, et Jõgeva on viimastel aastatel teadolevalt Eestis üks suuremate haki- ja vareseparvedega linnu. “Kui aga seada eesmärgiks vareste peletamine, siis võiks püüda hoida normis oravate populatsiooni.  Varese kõige suurem looduslik vaenlane on orav, kes varesepoegi sööb.”

Linnavolikogu esimees Meelis Pauklin teatas, et  tema arvates on oravate arvukuse suurendamine Jõgeval hea idee.  

“Vareste  ja hakkide arvukuse  hoiaks normaalsetes piirides seegi, kui inimesed neid ei toidaks,” avaldas arvamust linnavolikogu liige Mai Treial. 

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus