Jõgeval hakkab tegutsema Ruukki partner

Ehkki ehitusbuumist Eestis ega Jõgevamaal hetkel kõnelda ei saa, täieneb Jõgeva ärimaastik peatselt veel ühe ehitusvaldkonna ettevõttega: Suure tänava Piibe maantee poolses otsas hakkab OÜ Jõgeva Katuseehitus pakkuma Ruukki tooteid ja katuste terviklahendusi. Uksed tehakse klientidele lahti esmaspäeval.

 

OÜst Jõgeva Katuseehitus saab OÜ Ruukki Products (see on Soome suure terasekontserni Rautaruukki OY Eesti tütarfirma) partnerite võrgu järjekordne liige. Ruukki Productsil on müügikontorid Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis, partnerite võrk hõlmab aga kõiki maakondi peale Valgamaa. Jõgevamaal oli firmal senini partner vaid Põltsamaal (OÜ Bueno), nüüd siis lisandub partnervõrgu kaardile ka Jõgeva.

“Soovime kliendile lähemale tulla,” ütles OÜ Ruukki Products Lõuna-Eesti piirkonna müügijuht Rutt Lepp. “Nii Jõgeva kui ka Mustvee ja Kallaste ümbrust on Tartu esindusest raske katta. Jõgevalt on seda teha lihtsam.”

OÜ Jõgeva Katuseehitus juhatuse liige Marek Saksing lisas, et tulevikus on nende firmal plaanis avada esindus ka Mustvees. Siis ei pea Peipsi-äärsed kliendid isegi Jõgevale tulema, vaid saavad kõik uue katuse hankimiseks vajalikud asjad Mustvees aetud.

Kui Ruukki tooted olid Jõgeval tänu Decora ja Espaki keti poodidele varemgi müügil, siis OÜst Jõgeva Katuseehitus saab tellida Ruukki materjalid koos paigaldusega, kusjuures paigaldajateks on Ruukki enda poolt koolitatud spetsialistid. Neli inimest, kes OÜs Jõgeva Katuseehitus esialgu tööle asuvad, on koolitusel sel nädalalgi.

“Meil on kõigil tegelikult päris pikk katuste ehitamise kogemus, ent koolitustel saame lisaks just Ruukki tooteid ning nende müüki ja paigaldust puudutavaid teadmisi,” ütles Marek Saksing.

Rutt Lepa sõnul üritasid majaomanikud varem tihti ise katust vahetada, ent kuna selle töö juures on palju nüansse ja nippe, siis tasuks see teha lasta spetsialistidel. Eriti kehtib see juhul, kui katus on veidigi keerulisema kujuga.

Saab vahetada ka talvel

“Kui katus ise tehes untsu läheb, on ümbertegemine tülikas ja kallis,” nentis Rutt Lepp. “Kes aga siiski otsustab isetegemise kasuks, saab meie partnerfirmast häid nõuandeid, kuidas katust mõõta, millist profiili konkreetse kaldenurgaga katuse jaoks valida jne.”

Katusematerjalid, mida Ruukki Products ja tema partnerid müüvad, on toodetud enamasti Ruukki Pärnu tehases, osa ka Soomes ja Poolas.

“Meie tehastes kasutatakse alati emafirmas toodetud toormaterjali,” ütles Rutt Lepp. “Rautaruukki OYs teatakse tänu pikaajalisele kogemusele terasest väga palju ning kõik tooted on meiega sarnastes põhjamaistes tingimustes testitud. Ka piisava tsingisisaldusega katusevärvi toodab Rautaruukki ise. Tänu sellele saame anda toodetele pikaajalise garantii. Ning pole karta, et me enne garantiiaja lõppu turult kaome. Oleme siin olnud juba paarkümmend aastat ja kavatseme püsida veel kaua.”

Katuseehituse põhihooaeg algab küll kevadel, aga samas pole Rutt Lepa ja Marek Saksingu sõnul ka talv üldse halb aeg katuse vahetamiseks. Katus on üldjuhul soojustamata, nii et selle mahavõtmine küttekulu suurt ei kasvata. Katusekattematerjal kannatab töödelda veel viieteist miinuskraadi juureski ja vihm ei tüki ka katusevahetust segama nagu suvel. Pealegi saab talvel katuse vahetatud kiiremini ja odavamalt: suvise suure nõudluse ajal lähevad hinnad lähevad üles ja järjekorrad pikaks.

Sillad ja redelid

Peale katusekattematerjali saab Ruukki partneri juurest kätte paljud muud katuse juurde kuuluvad asjad: korstna-, harja- ja aknaplekid, vihmaveesüsteemid, katuseredelid ja –sillad ning Veluxi katuseaknad. Kõnealuseid tooteid saab tellida mitte ainult plekk-, vaid ka eterniit- ja kivikatuste jaoks.

“Katuseredelid ja –sillad on üha aktuaalsemaks muutuv teema, sest nüüd peavad ka eramajaomanikud vähemalt korra viie aasta jooksul kutsetunnistusega korstnapühkija teenust kasutama, selline inimene aga ilma redeli või sillata korstna juurde ronima ei hakka,” ütles Rutt Lepp.

Tema sõnul on Ruukki nn põhiportfellis 14 eri tooni katuseplekki ning kõiki toone on saada nii matil kui ka läikival kujul. Uudsemateks toonideks on baklažaan ja veinipunane. Ka uudseid profiile on traditsiooniliste kõrval pakkuda.

“Eestlane on siiski suhteliselt konservatiivne ja eelistab tavaliselt traditsioonilisemaid toone ja ammutuntud teraskiviprofiili. Läheb aasta-paar, enne kui uued profiilid ja värvid omaks võetakse,” ütles Rutt Lepp. Tema sõnul pakub Ruukki Productsi koduleht igale majaomanikule võimaluse ise disainerit mängida: valida majatüüp ja –värv ning sobitada majale peale erineva profiili ja tooniga katusevariante. Nii on kergem valikut teha.

“Tegelikult oleme me aga suutelised plekist ehitama mitte üksnes katuseid, vaid ka tootmishooneid, vabapidamislaudad kaasa arvatud,” ütles Rutt Lepp.

Marek Saksingu sõnul püüavad OÜs Jõgeva Katuseehitus esialgu kõik tööd ära teha kolm juhatuse liiget ja plekksepp, kellel on töökojas kasutada plekipainutuspink ja giljotiin. Kui tellimusi soojemal ajal rohkem tulema hakkab, palgatakse katusepaigaldajaid juurde.

“Kavatseme ettevõtjatele ja omavalitsuste esindajatele ka kliendipäeva korraldada,” ütles Marek Saksing.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus