Jõgeval hakatakse otsima kahetasandilise raudteeületuskoha projekteerijat

Jõgeva linnavalitsus kuulutab lähiajal välja riigihanke plaanitud jalakäijate kahetasandilise raudteeületuskoha projekteerija leidmiseks.

Möödunud nädalal sai linnavalitsus kätte materjalid, mis sisaldavad jalakäijate kahetasandilise raudteeületuskoha projekteerimise lähteülesannet ja projekteerimise hankepakkumise kutsedokumentatsiooni.

?Pärast materjalidega tutvumist ja vajadusel nendesse korrektiivide tegemist saame välja kuulutada riigihanke jalakäijate kahetasandilise raudteeületuskoha projekteerija leidmiseks. Projekteerimistööde eesmärgiks on koostada raudtee ohutuks ületamiseks tunneli või silla projekt, mis vastaks linnakodanike soovidele, kehtestatud detailplaneeringule ning kehtivatele standarditele ja normidele,? ütles Jõgeva linnavalitsuse arhitekt Anne Örd.

Ta märkis, et tulevaselt projekteerijalt tellitakse töö kahes etapis ? esialgu eskiislahendused nii raudtee ületamiseks vajaliku tunneli kui ka silla jaoks. Eskiislahendused visualiseeritakse kolmemõõtmelistena. Visualiseerimine peab hõlmama nii projekteeritavaid kui olemasolevaid ehitisi projekteerimisega hõlmatud maa-alal.

Et otsustada, milline ülekäigukoht raudteele ehitada ? kas tunnel või estakaad ?, korraldatakse rahvaküsitlus. Pärast sobiliku variandi väljaselgitamist tellitakse põhiprojekt. Loomulikult jääb alles ka ühetasandiline raudteeületuskoht Staadioni tänava otsas.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?evi sõnul kulub raudtee ületuskoha projekteerimiseks ligikaudu 0,5 miljonit krooni. ?Majandus- ka kommunikatsiooniministeerium eraldas projekti koostamiseks 300 000 krooni. Samuti rahastatakse tööd Eesti Raudtee rahast ja Jõgeva linna eelarvest,? märkis ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus