Jõgeval avati naiste tugikeskus

Eile, 15. novembril avati Jõgeval naiste tugikeskus, kuhu on oodatud naised ja lapsed, kes kannatavad lähisuhtes nii füüsilise kui ka vaimse vägivalla all.

Varem pole Jõgeval tugikeskust olnud. Keskuse rajaja soovib jääda anonüümseks.

Tema sõnul pakuta kannatanutele nii varjupaika kui ka edaspidist abi. Lapsed tulevad tugikeskusse koos vanemaga, lastehoiuteenust seal ei pakuta.

Tugikeskuses saab vanem koos lastega olla nii kaua, kuni olukord laheneb, ajalist piirangut ei ole. Keskuses viibivale täiskasvanule antakse nõu, tal aidatakse otsida nii elu- kui ka töökohta. Aitavad nii jurist kui ka psühholoog ja kõik  see on abivajajale tasuta.

Keskuse rajaja kinnitusel on ta valmis abivajajate pärast välja tulema ka südaööl. Ka politsei ootas, et tugikeskus linnas tööle hakkaks, seni polnud  neil probleemse olukorra puhul abivajajat kuhugi panna. Jõgeva linnas on küll sotsiaalmaja, kuid see pole paraku koht, kus selline abivajaja elada saaks.

Jõgevalt võivad abi saada ka teiste maakondade elanikud, olgu nad Lääne-Virumaalt või hoopis Võrumaalt, sest tugikeskused ei ole mõeldud vaid konkreetse maakonna abivajajatele.

Tugikeskuste rajajad on koolitustel sageli kohtunud, teatakse üksteise probleeme ning aidatakse neid vajadusel lahendada. Omavaheline koostöö on väga oluline.

Jõgeva tugikeskuse rajaja sõnul tutvus ta koolitusel Paide tugikeskust juhtiva inimesega, kes teadis, et Jõgeva maakonda soovitakse samuti keskust asutada ning pakkus oma abi.  Naised, kes koduvägivalla all kannatavad, võivad oma muredest kirjutada meiliaadressil jogevamaanaistetugikeskus@gmail.com või saada nõu telefonilt 5860 0170.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus