Jõgeval avatakse uus värvipood

Osaühingu SR Carman omanikeks on noored Jõgeva mehed Toomas Reisalu ja Merlis Saare. «Mitmed leiavad, et ettevõtlusega on mõttekas tegelda vaid suuremates linnades, seega Tallinnas või Tartus. Meie arvates tasub selles valdkonnas kätt proovida ka kodulinnas. Ega kõik noored saa Jõgevalt ära sõita,» rääkisid nad.

Mõlemad said ettevõtte käivitamiseks ka tööhõiveametist toetust. «Suurim investeering, mida kaupluse avamiseks tegime, oli 100 000 krooni maksva spetsiaalse värvisegamisstendi muretsemine. Stend võimaldab segada ligi 80 uut värvikomplekti. Arvatavasti on see meie maakonnas ainulaadne seade,» ütles Merlis Saare, kes ise on poe lähedal paikneva autoremonditöökoja omanik.

Turul püsimiseks lubavad ettevõtjad nii auto- kui ka ehitusvärvide hinnad madalad hoida «Müüme Deeberi autovärve, mis on odavamad kui teiste kaubamärkide toodang. Soodne hind on ka Venemaal Jaroslavski tehases toodetud ehitusvärvidel. Usun, et inimesed hakkavad loobuma soovist osta tingimata lääneriikides toodetud värve. Ehitamisel pole oluline mitte ainult maine ja kaubamärk, vaid ka kauba kvaliteet ja hind,» lausus Toomas Reisalu.

«Kaupluse muudab omanäoliseks seegi, et kogu toodangut müüakse Eestisse tooja hindadega,» märkis Merlis Saare.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus