Jõgeval alustab eakate tervisevõimlemise ring

Alates homsest alustab Jõgeva kultuurikeskuses tegevust eakate tervisevõimlemine vanusele 60+. See hakkab toimuma kolmapäeviti. Jõgeva kultuurikeskuse eakate huvijuhi Egelt Põhjala sõnul vajavad eakad oma vanusele vastavaid võimlemisharjutusi. Tervisevõimlemise ringis tuleb juttu ka sellest, mida eakad oma tervise heaks üldises plaanis teha saaksid. Alles läinud aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses prooviti eakate tervisevõimlemisega alustada, aga sobivat päevast aega siis leida ei õnnestunud. Nüüd proovib Egelt Põhjala tervisevõimlemisega uuesti alustada.

Esimestel kordadel oli kultuurikeskuse kammersaali kogunenud ca 20 inimest. Tasapisi hakkas osalejate arv vähenema. Egelt Põhjala usub, et nüüd tuleb vähemalt kaksteist inimest kokku. Kui nii läheb, saab selle tegevusega jätkata. Kui kohale tuleb rohkem huvilisi, siis ilmselt jagatakse võimlejad kahte gruppi. Eakatele mõeldud harjutused on lihtsad, mille hulka kuuluvad kerged lõdvestusharjutused, aga ka hingamisharjutused, mis on väga olulised ärevushetkedel. Samuti on mõeldud sellele,  et harjutused mõjuksid hästi liigestele ja verevarustusele.

Räägitakse ka tervislikust toitumisest. Egelt Põhjala julgustab võimlema tulema ka mehi.  Ringi juhendaja sõnul tasub kaasa lüüa terviseprobleemide ennetamiseks, sest tõsiste hädade korral võimlemine enam ei aita.

Kui osalejatel on huvi ka suvel kokku saada, siis kindlasti jätkatakse selle tegevusega ka suvekuudel. Kui aga võimlejaid juba mai algusest tuntavalt vähemaks jääb, siis treeningutega ei jätkata ja uuesti tullakse kokku sügisel. Kõigil palutakse võimalusel kaasa võtta võimlemismatt, veepudel, vahetusriided ja väike tekike. Võimlemistund kestab umbes tunni ja maksab 2 eurot kord. Soodsam on osta viie korra kaart, mis ei tähenda, et siis peab tingimata viis korda järjest kohal käima. Osalejad saavad võimlemiskava koju kaasa.  Kui samal päeval toimub Arukate Akadeemia kokkusaamine, siis alustatakse võimlemisega pärast selle lõppemist.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus