Jõgeva viadukt valmib täielikult mai lõpuks

Alates lõppevast nädalast tehakse Jõgeva viaduktil viimaseid parandustöid, mis sügisel lume tulles pooleli jäid. Seepärast on liiklus seal veel kolm nädalat häiritud.

 

Jõgeva viadukti renoveerimine võttis eelmisel sügisel planeeritust kauem aega. Tööde käigus ilmnes, et  silla talad on ootamatult kehvas seisus ja need tuleb välja vahetada, seda aga esialgu plaanis polnud. Viadukt sai osalise asfaltkatte ja ajutised vuugid alles novembri alguseks, kuigi esialgu pidi viadukt valmima juba septembriks. Tööde jätkamist sügisel segasid ilma külmenemine  ja lumesadu. Renoveerimist teostava ettevõte AS Skanska EMV objektijuhid pidid vastu võtma otsuse, et töid jätkatakse kevadel.

Selle nädala alguses alustati Jõgeva viaduktil ajutiste vuukide asendamist õigete deformatsioonivuukidega. Selle töö teostamiseks oli terve nädala jooksul suletud üks sõidusuund. Kui vuugid sellel sillapoolel paigaldatud, avatakse see liikluseks ning suletakse teine sõidusuund, et paigaldada  uued vuugid sinnagi. Objekti juhi Henri Gostsõllo sõnul kulub sellele tööle umbes kaks nädalat.

“Õnneks on sild piisavalt lai,  nii et ühele sõidusuunale mahub normaalse kiirusega kõrvuti sõitma ka kaks autot,” selgitas objektijuht.

Pärast deformatsioonivuukide paigaldamist asutakse pealesõiduasfaldi, markeeringute ja liiklusmärkide paigaldamisega. Samal ajal jätkatakse sillaalusel alal sügisel pooleli jäänud töid. Objektijuhi sõnul peaksid nii asfaldi paigaldamine kui ka muud n-ö kosmeetilised tööd kestma veel umbes nädala.  “Kõigi eelduste kohaselt saame oma töödega valmis mai lõpuks, nii et naiste tantsupeole saab tulla üle täielikult renoveeritud silla,” andis Henri Gostsõllo lootust, kinnitades veelkord, et liiklust sillal pole tööde ajaks  enam vaja täielikult sulgeda.

“Vabandame renoveerimistööde tõttu tekkinud ebamugavuste pärast, kuid püüame oma tööd lõpetada nii kiiresti kui võimalik,” kinnitas Skanska EMV objektijuht.

Kuigi remonditööd venisid, ei lähe need tellijale ehk Maanteeametile planeeritust kallimaks. Kulud, mis tekkisid tööde viibimise ja töömahu ootamatu  suurenemise tõttu, katab AS Skanska EMV.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus