Jõgeva vanas jaamahoones tehakse nüüd medaleid ja karikaid

Jõgeva vanas jaamahoones lõpetas aastavahetusel tegevuse Coopi kauplus. Nüüd kuulub maja OÜle Särka Sport ja seal valmistatakse spordiauhindu, medaleid, diplomeid ja firmakingitusi. Ajalooline maja elab edasi.


„Iga päev astuvad inimesed sisse ja otsivad siit toidupoodi, eile käis neid kümmekond. Me ei oota külalisi maja vaatama, aga kui kõik valmis saame, kavatseme küll teha lahtiste uste päeva. Meie kliendid loomulikult teretulnud,“ rääkis OÜ Särka Sport omanik ja juhataja Aimur Säärits.

„Meie siiatulek käis vaikselt, uurisin juba ammu kohta, sest Jõgeval ei ole sobivaid äripindu jalaga segada. Olime 14 aastat linnavalitsuse majas, teisel korrusel. Kuna võtame kaupa päris palju sisse, siis koosnes meie vana kontor lõpuks üksnes käiguradadest, töötamiseks ruumi peaaegu ei olnud. Lõpuks ei mahtunud kaup ega kliendid ka enam sisse.

Võib-olla see, et see siin on vana maja ja Jõgeval väga tähelepanuväärne hoone, saigi kõige rohkem määravaks. Hoones on praegu renoveeritud ladu ja tööruum, remonditöid tegi Unicom. Suur saal, mis jääb n-ö müügisaaliks, sai samuti värskenduskuuri. Muinsuskaitseobjekt see maja ei ole, aga me ei taha vana maja narrida ka,“ rääkis vastne omanik.

„Saalis tuli laest suur tükk krohvi alla, see oli vana, krohvimatiga kaetud lagi. Mitte midagi ei jäänud üle ‒ niisuguse lae alla ei saa panna arvutit ja ammugi ei tohi kutsuda klienti ‒ tuli kohe renoveerida.“

Saali lagi plaaditi üle ja kaeti värske värviga nii, et vana karniis lae servas jäi alles. Saali kõrgus on endiselt kuus meetrit.

„Meie ettevõte on väike ja me korrastame oma kontorit tasapisi, nii, kuidas jaksu on,“ lubas Aimur. „Nagu kolisime – sõprade abiga –, nii tahame nüüd talgupäevadel ka maja ümbrust sõprade abiga korrastada.“

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus