Jõgeva vallavolikogu taas VOLISes

Jõgeva vallavolikogu istungitega ja nendega seotud materjalidega saab nüüdsest tutvuda internetisüsteemis VOLIS.

Neljapäeval toimunud Jõgeva vallavolikogu istungit oli esmakordselt võimalus jälgida ka internetisüsteemist VOLIS. Süsteemi kasutamisega kaasnevad tehnilised üksikasjad kordas üle Eesti Maaomavalitsuste Liidu ja Eesti Linnade Liidu (nüüdseks ühinenud ) KOV ITK  Kompetentsikeskuse spetsialist, projektijuht Henri Pook.

„VOLISest on võimalik jälgida volikogu istungit, ja vaadata selle protokolle reaalajas ja ka tagantjärele. VOLISes talletatud materjal on kindlasti ka ajaloolise väärtusega. Nii saab tulevikus vaadata ja analüüsida, kuidas toimisid omavalitsused mõned kuud pärast haldusreformi käigus ühinemist. Jõgeva linnavolikogu materjalid on näiteks seal olemas alates 2012. aastast,” ütles Pook.

„Olen olnud ka ise volikogu liige ja tean, et VOLIS motiveerib saadikuid töötama konstruktiivsemalt ja produktiivsemalt,” märkis Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

„Kindlasti on veel paiku, kus hea internetiühendus puudub ja kus pole seetõttu võimalik omavalitsuse tegevusega läbi VOLISe kursis olla. Jõgeva vallas aga tegeletakse selle tehnilise probleemi lahendamisega,” kinnitas Jõgeva  vallavolikogu liige Ain Viik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus