Jõgeva vallavanem rääkis lapsevanematele spordihoonest

Esmaspäeval käis Jõgeva vallavanem Tiit Lääne Jõgeva põhikooli lastevanemate koosolekul rääkimas koolilaste sportimisvõimalustest.


Spordihoone eelprojekt valmis juulikuus sel aastal ning nüüd on vallavalitsus saanud sellele ka esialgse hinnapakkumise, 5,5 miljonit eurot.
Vallavanema sõnul ei ole aga Jõgeva valla järgmise aasta eelarvestrateegias niisugust raha ette nähtud. Ta tõdes, et Jõgeva vald on võtnud oma eesmärgiks kujundada Virtusest valla keskse spordihoone.
Lasketiiru kohta, kus on ka kehalise tunde tehtud, ütles vallavanem, et seda renoveerima ei hakata ja kavatsetakse lammutada. Selle asemele pakkus Lääne mõnd teisaldatavat konteinerit suusavarustuse hoidmiseks.
Piiri tänav 1 koolimaja soovib omandada päästeamet, aga sellel õppeaastal saaks koolilapsed seda veel kasutada. „Kõnelused on jõudnud niikaugele, et selle eest pakutakse asemele kinnistut Aia 2. Vahetus on suusõnaliselt kokku lepitud, allkirja veel ei ole. Esialgu saaks päästeamet hakata ehitama alles aastal 2022,“ ütles Tiit Lääne.
Jõgeva valla kava kohta Virtust laiendada ütles ta, et tööd tahetakse teha aastatel 2021–2024. „Olenevalt mahust neljas kuni kuues etapis. Kõige esimene neist algaks järgmisel kevadel, aprilli lõpus, kui sisealade hooaeg läbi. Kavas on jõuda järgmise aasta lõpuks niikaugele, et Virtuses oleks suur saal, mida on võimalik neljaks jagada. Virtuse tagaküljele, põhjapoole peab tulema tehisjääväljak. Ja projekteeritud on ka kergejõustiku jooksurajad laiusega 6 ja pikkusega 75 meetrit, samuti kaugus- ja teivashüppepaik.
Ilmselt sellisel kujul, nagu praegu kooli spordihoone projekt on koostatud, me seda ehitada ei suuda. Hinnangulised ehitusmaksumused olid 5,5 kuni 9,8 miljonit. Oleme arutanud ka võimalust, mis leiab küll kõvasti vastuseisu mitmelt poolt, ehitada kontsessioonilepingu abil. See lahendaks küll probleemi kiiresti ära, aga seoks omavalitsuse aastateks kohustusega,“ rääkis vallavanem.
Küsimustevoor oli talle päris keerukas ja häid vastuseid lapsevanematele ei olnud vallavanemal pakkuda. Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Viktor Nõmme ettepanekule vaadata uute variantide valmimiseni siiski lasketiiru poole ja vana hoonet niikaua kasutada kui uus valmis, lubas vallavanem selle teema uuesti vallavalitsuses lauale panna.
Lapsevanemad said teada, et Virtuse korrastamise esimene etapp maksaks 2–3 miljonit, pea poole vähem kui kooli uus spordihoone. „Alustame Virtusega, aga hakkame otsima koolile võimalusi,“ lubas Tiit Lääne.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus