Jõgeva vallas võib sündida kolmikliit

Kui teisipäevase Vooremaa trükkimineku ajaks oli teada, et Jõgeva vallas võib sündida nelikliit, siis õhtul sõlmisid koalitsioonilepingu Keskerakond, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond.

Koalitsioonilepingule kirjutasid alla Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna valimisnimekirjade esinumbrid Aare Olgo , Raivo Meitus ja Mati Kepp.

Esmaspäeva hommikupoolikul pidasid koalitsiooniläbirääkimisi Eesti Keskerakond, Isamaa ja Res Publica Liit, Sotsiaaldemokraatlik erakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

“Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna koalitsioon sündis põhjusel, et selle kiitis heaks enamik Keskerakonna valimisnimekirjas vallavolikogusse valitud kaheksast inimesest,” ütles Aare Olgo.

“Koalitsioon luuakse tugevatest erakondadest. Nende hulgas on üle-eestilisel tasemel nii koalitsioonierakonnad kui ka opositsioonierakond,” lausus Keskerakonna valimisnimekirjas volikogusse valitud Peep Põdder.

“Uus koalitsioon arvestab Jõgeva valla kõigi piirkondade ja nende elanike huvidega,” märkis läbirääkimistel osalenud Reformierakonna liige Viktor Svjatõsev.

“Vallas on esmatähtis paikkonna probleemidega tegelemine. Loodetavasti tagab sõlmitud koalitsioonileping ka tasakaalustatud meeskonnatöö,” lisas sotside esindaja Mati Kepp.

Koalitsioonilepingu põhjal kuulub Jõgeva vallavanema ametikoht Keskerakonnale, volikogu esimehe koht Reformierakonnale, iga erakond saab ka ühe abivallavanema koha.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus