Jõgeva valla tänavusel sünnipäevapeol keskendutakse spordile

Laupäeval tähistatakse Kuremaal Jõgeva valla aastapäeva sündmusega “Sportlik Jõgeva vald 148”, kus keskendutakse kehaliste võimete võrdlemisele. Esinevad isetegevuslased ja sihtasutus Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus korraldab juba traditsiooniks kujunenud kohvikutepäeva.

Valla sünnipäevapidustusi korraldava mittetulundusühingu Marlau juhatuse liikme Triinu Palmiste sõnul on eelnevatel Jõgeva valla aastapäevade tähistamistel Kuremaal juhitud tähelepanu mitmesugustele võimalustele selles piirkonnas.

“Sel korral otsustasime välja tuua sportimisvõimalusi. Tänavu saavad valla külade võistkonnad ennast proovile panna orienteerumises . Spordiklubi Visa kogenud rajameistri on valmistanuid ette kõigile sobiva raskusastmega rajad. Lisaks võisteldakse traditsioonilistel spordialadel: tänavakorvpallis, kiviheites, põhukoti viskamises, köieveos. Jõgeva valla sportlikuma küla väljaselgitamisele on praegu veel vähe  külasid end kirja pannud. Kogemustele tuginendes julgen aga väita, et 15. augustiks tuleb osaleda soovijaid piisavalt. Sellel aastal on auhinnad välja pannud  Tridens ja Valio. Antakse välja ka karikad.

Valla kultuurikollektiividest esinevad ansambel Retpop ja naisrahvatantsurühm “Meie Mari”. “Publiku ette astuvad ka JJ Street tantsijad ning külalised Soomest ja Valgevenest. Kuremaa mõisas toimuvat mõisaklassika kontserti korraldab Kuremaa turismi- ja arenduskeskus. Valla sünnipäevapidu juhib mõnusa ja ladusa jutuga Ott Kiivikas, kellel selles valdkonnas varasemad kogemused. Õhtuse kontserdi sisustavad Eesti Mees Bänd ja lauljatar Nancy. Algselt oli kutsutud esinema Karl Madis, aga kahjuks ei saa ta 15. augustil Kuremaale tulla, seega tuli teha kiiresti kavas muudatus ja leida uus esineja. Ühe asemel leidsime hoopis kaks väga mõnusat esinejat,” rääkis Palmiste.

Ka kohvikutepäeva korraldab Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus. “Tean, et Kuremaal asub tegutsema viis mõnusat kodukohvikut, kus saab eheda kodus valmistatud toiduga keha kinnitada,” ütles korraldaja.

Triinu Palmiste sõnul on mittetulundusühingule Marlau Jõgeva valla sünnipäeva tähistamisel olulisemaks koostööpartneriks Jõgeva vallavalitsus. “Meid toetavad ka paljud vallas tegutsevad ettevõtted, kes on panustanud valla sünnipäeva korraldamisse nii rahaliselt kui ka vajaliku inventari ja tööjõuga, ” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus