Jõgeva valla juubelipeol igavust ei tuntud

Laupäeval Kuremaal peetud Jõgeva valla 145. aastapäevapidu oli algusest lõpuni rahvarohke ja toimekas. Keskpäevatunnist hilisõhtuni pakkusid osalemis- ja kaasaelamisrõõmu kauplemine laadal, kultuuriprogramm, spordivõistlused ja palju muudki.  Juubelipeo ettevalmistamise ja korraldamise usaldas kohalik omavalitsus suuresti mittetulundusühingule Marlau, mille liikmeteks piirkonnaga seotud ettevõtlikud inimesed.

Omavalitsuse juubelipeo avasid Kuremaa lossi  pargis  päeva juhid —  Jõgeva vallast pärit Kertu Jukkum ja Kristjan Annuk.

Vallavanem Enn Kurg mõtestas oma kõnes lahti  aastapäevaürituse pealkirja  “Keskkonnasõbralik Jõgeva vald 145”. Vallavanem rõhutas, et koduvald on muutunud puhtamaks ja kaunimaks. “Rõõm, et meie külades elab rohkesti  tublisid inimesi. Need mõtteerksad ja hakkajad mehed ja naised  eelistavad siinset keskkonda Tallinnale, Tartule, paikadele Soomes või teistes välisriikides.”

 Avatseremoonial olid tervitamas-õnnitlemas  ka Valgevenes asuva  koostööpiirkonna Valožini rajooni delegatsiooni juht Sergei Glinski, sõprusomavalitsuse Paide valla volikogu esimees Raivo Raja ja abivallavanem Jane Kiristaja  ning  Jõgeva linnapea Kalmer Lain.

Laadal  “Kohalik ja naturaalne” pakkusid suurt ostuhuvi  käsitsi valmistatud esemed, näiteks laastukorvid. Ave ja Aivar Truusa tõid Aidu kandist maitsmiseks ja müümiseks  100 kilo mett esimesest tänavusest saagist. Valla sotsiaaltöötajad eesotsas selle valdkonna peaspetsialist Luule Palmistega tõid  mitmekülgses valikus koduseid küpsetisi.  Nende müügist laekunud rahaga toetatakse peresid, kus lastele koolitarvete ostmisel abi vajatakse. Üheskoos esitlesid ennast Jõgeva Sordiaretuse Instituut ja kultuuriselts Vanaveski. Atraktiivselt mõjusid kartul ŽJõgeva kollaneŽ ja Tibu, keda kehastasid kohaliku seltsielu üks eestvedajaid Aido Sirel ja geenipanga juhataja Külli Annamaa. 

Spordis edukaim Laiuse

Valla kõige sportlikuma küla väljaselgitamisel osalesid võistkonnad üheksast paigast. Jõudu ja osavust võrreldi korvpallis, võrkpallis, teatevõistluses, paadirallis Kuremaa järvel, sangpommi tõstmises ja köieveos. Üldarvestuses  võitis esikoha Laiuse,  paremuselt teine oli Kärde ja kolmas Kuremaa.  Sünnipäevapeo kultuuriprogrammis osales Jõgeva vallavalitsuse haridus -ja kultuuritöö spetsialisti Marika Prave sõnul üle kahesaja inimese. Hingekosutavalt mõjus publiku kaasaelamine  kavale “Minu Eestimaa kestab”, mille lavastasid tantsuõpetajad  Airi  Rütter, Marika Järvet ja Maimu Karv ning esitasid folklooriseltsi Jõgevahe Pere naisrühm, neiud ja seeniorid.

Esinesid naisrahvatantsurühm Meie Mari, segarahvatantsurühm Kaaratsim, mitmed ansamblid ja memmede tantsurühm Kuremaa kultuuriseltsist Jensel, Siimusti kapell, laululapsed Kuremaa ja tantsulapsed Siimusti lasteaed-algkoolist. Paide vallast tõi külakosti segarahvatantsurühm Vallatsi. Temperamentsed etteasted olid JJ-Street tantsijatelt ja tantsurühmalt Farida. Toomas Anni laulude saatel tantsiti peaaegu südaööni. 

Kuremaal sõitis rong  

Juubelipäeval sõidutas Kuremaal asjahuvilisi puuratastega rong, mis viis reisijad järve äärde, elamurajooni, tuuliku juurde jne.  Lossis olid vaatamiseks Johannes Haava fotod Jõgeva valla looduskaunitest ja ajaloolistest paikadest.  

“Mitmed valla ettevõtmised on usaldatud kolmandale sektorile. 145. aastapäeva korraldamisel oli suurema vaeva nägijaks MTÜ Marlau,” ütles vallavanem Enn Kurg. Marlau juhatuse liikmed Triinu Palmiste, Marek Saksing ja Andrus Sibul kinnitasid, et tunnevad rõõmu, et said Kuremaal sadadele inimestele meelelahutust pakkuda.

“Rahvapeo kordaminek õnnestus suuresti tänu paljudele toetajatele ja abilistele, kes tegid oma tööd vabatahtlikult,” ütles projektijuht Triinu Palmiste, kes tänab kogu südamest kõiki toetajaid, vabatahtlikke ja külalisi, kes sellel kaunil päikselisel päeval Kuremaale peole tulid.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus