Jõgeva valla eakad lustisid rahvusvahelise eakatepäeva puhul

Eile peeti Jõgeva kultuurikeskuses mitut pidu korraga: esiteks tähistati rahvusvahelist muusika- ja eakate päeva, samas tähistati ka Arukate Akadeemia kahekümnendat kevadet. Ja eks omajagu võis juba seepärastki pidu pidada, et erakordselt soe päike sai maja ees põski paitada.


„Mulle meeldiks rohkem kui iga päev oleks eakate päev. Sellepärast, et me kõik soovime, et meid märgatakse ja tahame ise ka märgata. Võib-olla selle ühe päevaga aastas siiski on oluline veelkord meelde tuletada, et eakad on olulised, nende elu jooksul tehtu on oluline ja panus kogukonnale samuti. See on igati väärikas päev,“ ütles Arukate Akadeemia eestvedaja Mai Treial Vooremaale.
Samas nentis ta, et erakordne kevad on jätnud teatud jälje ning näidanud vajadust kokku tulla ja mõelda, mis saab siis, kui jäädakse nelja seina vahele.
„Arvan, et eks Arukate Akadeemial on aeg uusi töövorme mõelda, aga see oleneb sellest, kuidas arvud Jõgevamaad piiravad ja üldse meid puudutavad. Aga meie kokkusaamised on väga oodatud,“ kinnitas Treial.
„Sellel sügisel alustab Arukate Akadeemia oma 20. tegevusaastat. Mäletame, et mõtetes alusepanija oli kadunud Airi Rütter ja tegevuse tegija Asta Paeveer, kes on Jõgeva linna aukodanik ja Arukate Akadeemia auesimees. Alustati viieteistkümnekesi. Arukate Akadeemia alustamist ja tegutsemist võibki pidada Asta Paeveeri kolmandaks elutööks, sest tema koduloohuvi ja sellest kantud oskus kõike edasi anda on olnud imeline. Ühtlasi on ta pidanud päris põhjalikult Arukate Akadeemia kroonikat,“ ütles Mai Treial oma pidupäevakõnes, tehes lühikese kokkuvõtte sellest, mis olnud ja sellest, mis tulekul.
Riigikogu liige ja Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk tõi Jõgeva eakatele rõõmusõnumeid otse pealinnast. Eriti selles osas, mis puudutab pensionitõusu järgmise aasta 1. aprillil. „Tean, et Mai Treialil on ammu olnud ka suur mure, et eakad soovivad endale ilusat maja. Riigi eelarvest on eraldatud Jõgevale vaatetorni juurde kogukonnakeskuse ehitamiseks miljon eurot. Ja riigieelarves on veel lisaks üks miljon eurot selleks, et Jõgeva kesklinn saaks ilusamaks,“ ütles Kokk, lisades, et uus kogukonnakeskuse maja võimaldab koos käia nii noortel kui ka eakatel ja ükski pidu pidamata ei jää.
Ent Kokk tõi teisigi sõnumeid. Nimelt ei pea eakad enam muretsema, et käik poodi, arstile või mujale jalgadele päris kurnavaks muutuks. Ja üsna varsti võib aeg-ajalt pingile istuda ja puhata. „Pinkide valmistaja on leitud, esimestele pinkidele, mis Jõgeva linna tulevad, on kirjutatud Jüri Leesmenti sõnad eestlane olla on uhke ja hää. Järgmisel aasta jooksul saavad pinke kõik Jõgeva valla piirkonnad,“ kinnitas Kokk.
Ühtlasi sõnas Kokk, et tervisekeskus kesklinna siiski tuleb, selgitades, miks ei kerki see haigla juurde. „Selle raha eest oleks võimalik olnud valmis ehitada 1/5 majast, aga 4/5 jääks ehitamata. Tänaseks on perearstid kõik avaldanud soovi uue ilusa tervisekeskuse kerkimiseks kesklinna. Kui on korda tehtud ka kesklinna väljak, on võimalik kõiki teenuseid ühest kohast saada,“ rääkis Kokk.
Päeva peakangelasi naerutasid Mafalda ja Loreida ning muusikapäevale omaselt esinesid Toomas ja Tauri Anni.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus