Jõgeva vald üllatas omavalitsuste talimängudel viienda kohaga

Viru-Nigulas toimunud 36. Eesti omavalitsuste talimängudel esinesid edukalt Jõgeva valla sportlased, kes saavutasid suurte valdade (üle 8000 elaniku) arvestuses 220 punktiga viienda koha suurte hiidude järel. Spordialadest olid edukamad kabetajad. Põltsamaa vallale võitis kuldmedali Hanna-Brita Kaasik murdmaasuusatamises.


„Viies koht üllatas mind ennast ka,“ sõnas Jõgeva valla sporditöö peaspetsialist Kaily Moones. „Mulle oli see sporditöötajana esimene suur kogemus selliseks võistluseks võistkonda komplekteerida ja seal võistelda. Aga tundub, et õnnestus. Kokkuvõttes tahan öelda, et äge oli. Sportlased eesotsas vallajuhtide Viktor Svjatõševi ja Raivo Meitusega lõid aktiivselt kaasa. Viies koht oli kogu võistkonna edu,“ rõõmustas Moones.

Kõik andsid endast parima

Jõgeva vald oli esindatud meeste ja naiste korvpallis, kabes, murdmaasuusatamises, ujumises, mäesuusatamises, lumelauasõidus ja juhtide mitmevõistluses.
„Kõik olid tublid. Õed Birgit ja Britta Kaselad jõudsid võistluseelsel ööl tagasi Austriast ja esindasid valda teatesuusatamises. Meeste murdmaasuusatamises lõid kaasa Margus ja Tauri Kaasik. Priit Toru andis endast parima mäesuusatamises ja lumelauasõidus,“ rääkis Moones.
Kõige kõrgem koht saadi mängudel kabes, kus Jõgeva valla I võistkond võitis turniiri kokkuvõttes hõbemedalid, kaotades vaid ühe punktiga Sauele. Võistkonnas mängisid Arno Uutma, Uno Plakk, Merilii Jalg, Karl Stefan Kivistik ja Triinu Jalg. Jõgeva valla II võistkond saavutas samuti tubli 7. koha. Mängiti koosseisus Kaljo Siimer, Kaarel Ots, Mare Plakso, Arto Reinik ja Nona Nano. Võistkondi oli kabes 24.
Tehvandil toimunud suusa-võistlustel saavutas Jõgeva valla sportlastest kõrgeima koha Margus Kaasik, kes M50 vanuseklassis oli 4 km seitsmes. Samas võitis naiste 4 km distantsil esikoha Põltsamaa valla sportlane Hanna-Brita Kaasik.

Noorte korvpallurite südi mäng

„Parimad sportlikud emotsioonid sain aga meeste korvpallist, kus Jõgeva valda esindanud noored Torma korvpallurid kaotasid viimases kohamängus vaid ühe punktiga (34:35) Rakvere Tarva meestele. Kokkuvõttes siis kuues koht. Eelturniiril olid Jõgeva korvpallurid jätnud finaaliukse taha Tartu valla esinduse,“ lausus spordijuht.
Naiste korvpallis said Vallo Väljaotsa hoolealused kaheksanda koha.
Mängude üldarvestuses, kus osales 50 omavalitsust, kuulus Jõgeva vallale 9. ja Põltsamaa vallale 33. koht. Suurte valdade (üle 8000 elaniku) arvestuses saavutati vastavalt 5. ja 17. koht.
Kaily Moonese sõnul oli saadud koht hetke võimalusi arvestades ilmselt lagi. „Meil ei ole lihtsalt murdmaasuusatajaid, kuid see on suur ala, mis toob punkte. Lisaks jäid meil tühjaks male ja lauatennis. Kui malevõistkonna saab ehk isegi kokku, kuigi noormängijat pole võtta, siis lauatennises pole vastava tasemega mängijad.“
Seekordsed omavalitsuste talimängud oli proovikivi järgmisel talvel Ida-Virumaal toimuvateks Eestimaa talimängudeks. „Hea proov oli see kõigile. Nii võistlejatele kui ka mulle. Suurtele mängudele peame hakkama mõtlema juba praegu, aasta enne. Siis on lootust, et saame kokku tugeva võistkonna ja esineme edukalt,“ lisas Moones.

Valdade talimängude kaheksa edukamat

1. Tartu 285
2. Rae 275
3. Saue 239
4. Viljandi 237
5. Jõgeva 220
6. Järva 213
7. Elva 211
8. Tapa 202,5

 

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus