Jõgeva vald pidas kolmandat sünnipäeva matkaga

Uuel Jõgeva vallal on kombeks saanud sünnipäevi matkates tähistada. Seekord, valla kolmandal sünnipäeval, tehti ring peale Tormale. Kultuuriloolisel matkal Torma rahvamaja juurest Torma rahvamaja juurde osales 55 inimest.


Torma ja Vaiatu rahvamaja kultuurijuht, matka korraldaja Liina Abram ja Jõgeva vallavanem Tiit Lääne saatsid seltskonna üheksa kilomeetri pikkusele teekonnale. Torma aja- ja kultuuriloolisi objekte tutvustama olid korraldajad pannud roboti NAVICUP äpist.
Torma ohvrikivi, Prohveti männi, Vabadussõja mälestusmärgi, Adam Jakobsoni ja Edgar Harki haua, kalmistu kabeli, Torma kiriku ja pastoraat, Rahuoru, Georg Julius von Schultz-Bertrami lapsepõlvekodu asupaiga, Torma mõisakompleksi ja Torma rahvamaja tutvustust said matkajad oma telefonist kuulata. Torma rahvamaja juurde tagasi jõudnutele pakuti kohvi ja kringlit.
„Muidugi jäin rahule, inimesi oli täpselt nii palju, nagu me ootasime,“ ütles korraldaja Liina Abram.
„Kõiki võimalikke peatusi teele ei planeerinud, muidu oleks matk terve päeva kestnud. On palju huvitavaid kohti ja inimesi, kellest millegipärast palju ei räägita. Järgmiseks matkaks saab kindlasti uued tähelepanuväärsused kavva võtta.
Robot loeb küll eiteamisreeglite järgi, aga see on siiski äärmiselt soodne viis helifailina info edastamiseks. Kui teksti loeks näitleja, tuleks täpsustuste või pisiparanduste tegemiseks tekst iga kord uuesti sisse lugeda, siin aga saab lihtsalt parandusi teha. Inimesed, kes vajavad lugemisprille, ei võta neid kindlasti matkale kaasa ja siis on ikka lihtsam tutvustust kuulata.
Matkaraja, mida me veel natuke täiustame, seome Kultuuritee kaardi külge ja nii on see laiemalt kättesaadav. Tänane matk oli selles mõttes nagu test,“ selgitas Abram.
Valla mullust teist sünnipäeva tähistati matkaga Kaareperest Palamusele. Jõgeva valla neljandat sünnipäeva kavatsetakse tähistada retkega Siimusti ümbruses.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus