Jõgeva Vaegkuuljate ühing külastas riigikogu

Kolmapäeval tegi Jõgeva Vaegkuuljate ühing pikemalt plaanis olnud kavatsuse teoks ning sõitis 14-liikmelise grupiga, kus rahvast nii Jõgevalt kui ka Põltsamaalt, pealinna riigikogu külastama.


Meid võttis vastu riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Monika Haukanõmm, kes organiseeris meile Toompea suures ja uhkes majas giidiga ekskursiooni ning suutis ära rääkida riigi tähtsuselt teise isiku Eiki Nestori, kes meile 15 minuti jooksul oma kabinetti ja aukülaliste vastuvõtu ruumi tutvustas.

Nii mõnedki said istuda samal diivanil, millel on koos külalistega istunud ka president Päts. Kohtumise riigikogu esimehega lõpetas ühispildi tegemine, misjärel avanes meil võimalus ka istungite saali rõdult poole tunni jooksul riigikogu istungit jälgida.

Ajal, mil osa meie delegatsioonist vapralt Pika Hermanni torni vallutas, kohtusid mahajäänud põgusalt Jüri Jaansoniga, kes on samuti sotsiaalkomisjoni liige. Jüri Jaanson tutvustas oma töös ja igapäevaelus kasutatavaid kuulmisabivahendeid. Huvitav oli teada saada, millised on need abivahendid, mida ta kasutab näiteks riigikogu saalis. Selgus, et pisike, 15 cm pikkune pulgakujuline vidin, mida nimetatakse raadiosaatjaks, on asendamatu abimees.

Pika uitamise suures majas lõpetasime riigikogu sööklas riigilõunat nautides.

Pealinna külastusele otsustasime punkti panna ümberehitusega täiesti uue ilme saanud Tallinna Balti jaama turul ostlemise või niisama uitamisega.

Päeva kokkuvõte: hariv ja muljetavaldav, rahule jäid kõik ja naljatamisi otsustasime järgmisel korral Läti seimi külastada.

URMAS VASEMÄGI,

Jõgeva Vaegkuuljate Ühingu juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus