Jõgeva uisuväljak ootab taas spordisõpru

Juba detsembris mõnel päeval avatud olnud Mustvee maantee uisuväljak on alates sellest nädalast taas uisutajate ootel. Varasemate aastatega võrreldes on toimunud mõned muudatused, mis peaksid sobima eelkõige tavauisutajatele ja ka neile, kes valmistuvad Kalevipoja uisumaratoniks.

 

Mustvee maantee uisuväljakut hooldava Kaido Poomi sõnul on jää kõigile huvilistele avatud tööpäeviti kella neljast kaheksani ning nädalavahetustel kella kolmest kaheksani. “Vajadusel on väljakut võimalik kasutada ka hilisematel kellaaegadel, näiteks kollektiividel oma üritusteks,” lisas Poom. “Soojas ruumis on võimalik katta laud, puhata ja vaadata televiisorit, on ka pesemisvõimalus.” 

Hokimängijatel ja uisutajatel erinevad kellaajad

Pakutakse ka kõiki muid uisutajatele vajalikke teenuseid. Lisaks uisulaenutusele on näiteks võimalik uiske teritada, vajadusel pakutakse teed ning ühe olulise momendina tõi Kaido Poom välja ka selle, et võrreldes varasema ajaga on parandatud uisutamist saatva muusika kvaliteeti.

Kui eelmistel aastatel oli suur osa uisuväljakust hõivatud hokimängijate poolt ning Kaido Poomi hinnangul peletas see eemale tavasõitjaid, siis nüüdsest tuleb eeltoodud kellaaegadel väljakule tulles hokikepp koju jätta.

“Nüüd me ei lase enam hokikepi ja litriga jääle,” kinnitas  Poom. “Nendel aegadel, mis on uisutamiseks välja kuulutatud, siin hokitreeninguid kindlasti ei toimu. See on eelnevatel aastatel olnud üks segav faktor. Kui tuleb näiteks keskealine inimene sooviga siin rahulikult sõita, siis on selge, et hokimängijad segavad teda.”

Tulemas jääkarneval

Ka hokihuvilised on oodatud, kuid teistel kellaaegadel, näiteks laupäeva hommikupoolikul. Kaido Poomi sõnul on võimalik leida korra nädalas mänguaega ka neile poistele-tüdrukutele, kes sooviksid vahetevahel harrastushokit mängida. Ta soovitab eelnevalt enda poole pöörduda ja aeg kokku leppida.

Sel talvel loodab Kaido Poom taastada Jõgeval jääkarnevali traditsiooni. “Varasematel aastatel on siin karnevalid toimunud, kuid mitmesugustel põhjustel jäid need soiku,” nentis ta. “Jääpurikafestivali raames oleks ju päris tore korraldada ka jääkarneval.”

Jõgeva uisuväljaku kasutamise eest tuleb lastel maksta üks ning täiskasvanutel poolteist eurot, uiske laenutatakse kahe euro eest. 

Ka Adaveres saab uisutada

Neljapäeval võis Vooremaast lugeda, et alates teisipäevast on Adaveres jälle avatud uisurada. See on tehtud Adavere põhikooli staadioni 250 meetri pikkusele jooksurajale ja on 10 meetrit lai.

Kohapeal on võimalik uiske laenata ja neid ka teritada. Uisurada on avatud hommikul kella kaheksast kuni õhtul kella kaheksani, uiske saab laenata tööpäevadel kella neljast kaheksani ning laupäeval ja pühapäeval kaheteistkümnest kaheksani.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus