Jõgeva Ühisgümnaasiumi rebaste transformatsioon normaalseteks inimesteks

Eelmisest teisipäevast reedeni peeti Jõgeva Ühisgümnaasiumis Rebastenädalat, mille käigus ristiti JÜG värsked “kümnendikud” täieõiguslikeks kooliõpilasteks.

Nädal algas teisipäevase stiilipäevaga, mille teemaks oli disko. Nimelt pidid “kümnendikud” riietama end tõsisteks diskolõvideks, kandes sätendavaid ja liibuvaid riideid, nagu kunagi diskoajastul moes oli.

Kolmapäeval oli teemaks üleloomulikud jõud ning rebased pidid end järjekordselt vastavalt riidesse panema. Igaüks kasutas selleks oma fantaasiat, riietades end kas nõiaks, tulnukaks või mõneks muuks müstiliseks tegelaseks. Neljapäevase stiili nimi oli “Nohikud”.

Terve nädala jooksul korraldati vahetundide ajal mitmesuguseid viktoriine ja teatevõistlusi, milleks olid näiteks sõnaseletusmäng, pinkide alt läbi ronimine ja liiva sees roomamine. Mängiti ka eriskummalist jalgpalli, kus poisi ja tüdruku üks jalg oli teise omaga kokku seotud.

Karaokes pandi kahele lauljale kõrvaklapid pähe ning nad pidid korraga pleierist tulevat laulu laulma, kusjuures laulud olid erinevad. Samal ajal pidi ülejäänud klass selle järgi tantsima. Tulemuseks oli kassikontsert koos kummalise tantsukavaga.

Kastmine polnud sunniviisiline

Söögivahetundidel pidid “rebased” koristama laudadelt kõikide abiturientide ja reedel ka terve söökla mustad nõud. Lisaks sellele pidid nad laulma abituriente ülistavaid laule ning reedel tuli koolikottide asemel kanda õpikuid ja vihikuid hoopis ämbrites.

Võistlusi korraldati ka kümnendate klasside juhatajatele, kes pidid oma klassi õpilased eesnime järgi tähestikulisse järjekorda reastama. Et klassijuhatajad kohtuvad enamiku õpilastega alles septembri algusest, siis osutus ka see ülesanne üsna tõsiseks väljakutseks.

Reedel pärast tunde liiguti tuletõrjehoone juurde, kus “rebased” voolikust märjaks kasteti. Kastmine oli loomulikult vabatahtlik, kedagi selleks ei sunnitud. Pärast kastmist mindi Hea linna vaimu juurde, kus anti üheskoos vanne, misjärel abituriendid vastsed “rebased” normaalseteks inimesteks kuulutasid.

Ilma suuremate ekstsessideta

Värskelt ristitud kümnenda klassi neiu Seidy Salundi sõnul ei tehtud “rebastega” midagi kõlvatut. “Kõige ekstreemsem oli ehk küüslaugu söömine,” ütles ta. Tema sõnul oleks võinud ristimise kavva veel midagi ekstreemsemat lisada. Mingitest alandustest ja mõnitamisest JÜG tänavuse ristimise juures juttu olla ei saa. Seidy kiitis ka abiturientide tööd, kes olid ürituse korraldamisega väga palju vaeva näinud. “Vähemalt ei loobitud meid mingite munade või teab veel millega,” lisas Seidy.

Kooli direktor Jüri Toit ütles, et kooli juhtkond ürituse puhul konkreetseid piire ei sea, kuid peab enne selle kavaga kursis olema. “Ettevõtmise eesmärk on õpilaste tutvustamine koolikaaslastele, nende seltskondliku aktiivsuse ja tegevusrõõmu testimine. Põhirõhk on pandud koolielu mitmekesistamisele terve nädala jooksul ja “kümnendike“ liitmine koolikollektiiviga,” selgitas direktor Toit.

Väärikalt korraldatud üritus annab praegustele üheteistkümnenda klassi õpilastele rohkesti mõtlemisainet, sest järgmisel aastal peavad just nemad selle korraldama.. Loodetavasti jätkub korralik ristimise traditsioon ning “rebased” võetakse ka järgmisel aastal sama meeleolukalt kooliperre vastu.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus