Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased olid rahvaluuleolümpiaadil edukad

Jõgeva maakonda esindasid Tartu Ülikoolis peetud rahvaluuleolümpiaadi lõppvoorus “Suur Tõll ja Metsatöll. Nähtav ja nähtamatu rahvaluule” Jõgeva Ühisgümnaasiumi 7b klassi õpilased Mirjam Võsaste ja Mari Sildnik, kes saavutasid vastavalt kolmanda ja kuuenda koha. Tüdrukuid juhendas õpetaja Helge Maripuu.

Eelvooru saadeti kokku 92 uurimistööd, Jõgeva maakonnast üheksa. Nende tööde põhjal kutsuti kõigist kolmest vanuseastmest (7.-8.; 9.-10, 11.-12. klassid) ülikooli lõppvooru kokku 30 õpilast.

Korraldajate sõnul oli olümpiaadi eesmärk suunata õpilasi uurima nii rahvaluulearhiivis leiduvat vanemat materjali kui ka praegu käibel olevat folkloori, mis on osa meie rahvaluulest. Olümpiaadi lõppvooru raames oli õpilastel ja õpetajatel võimalus külastada Eesti Rahvaluule Arhiivi, kuhu deponeeritakse ka eelvooru käigus valminud uurimistööd, tutvuda üliõpilasorganisatsiooni Tartu Nefa rühma tegemistega ning jälgida katket ehedast Manipuri eeposest TÜ külalisdoktorandi Sadanandha Singhi (India) esituses.

Olümpiaadi korraldasid TÜ Teaduskool ning TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus