Jõgeva Ühisgümnaasium valmistub uueks õppeaastaks

Iga töötaja annab oma parima, et 1. septembril võiks õppetöö alata häireteta. Nii see peabki olema.

Huvitav, kas õpilased ka oskavad kunagi mõelda, kes on need inimesed, kes küürivad puhtaks klasside ja koridoride seintelt ja põrandatelt kõik need kriimud, mida õpilased on nalja pärast sinna tekitanud.

Vaatan kaastundega iga päev, kuidas koristajatädi Helgi küürutab heledat värvi klassipõrandal, olles mures, et ükski vahend ei taha neid tumedaid triipe ära võtta.

Meil on ka võrratu töömees Mati, kes peab nüüd üksi kõigega hakkama saama, kuna teine töömees on haiguslehel. Lihtsast töömehest kirjutatakse harva nagu polekski tähtis see, mida ta iga päev teeb. Meie Mati suudab kõigega toime tulla ja on väga vastutulelik ja osav.

Õpetajatel on küll pikem puhkus, kuid ka kõik õpetajad ei suuda puhata ilma muretsemata oma klassi pärast. Muret tekitavad ikka kallinevad töövihikud. Näiteks 7. klassi juhataja helistas kooli ja küsis, milline on tema klassi töövihikute summa. Ta lubas helistada lapsevanematele ja informeerida aegsasti, palju neil tuleb maksta.

7A klassi töövihikute summa on eriti suur, see on tingitud saksa keele töövihikutest. Et eelmisel aastal ei jõudnud trükist 6. klassi saksa keele töövihiku teine osa, siis sel õppeaastal soovib saksa keele õpetaja, et 7 klassi õpilane ostaks 6. klassi saksa keele töövihiku teise osa ja 7 klassi töövihiku esimese ja teise osa. See ajabki töövihikute summa suureks.

Samal ajal keegi ei tea, kas sel õppeaastal üldse ilmuvad trükist 7 klassi saksa keele töövihikud. Sama kehtib ka gümnaasiumiosa saksa keele töövihiku kohta.

Seega palun, et saksa keelt õppivate laste vanemad ei kannaks koolile töövihikute raha enne üle, kui on selge, millised töövihikud kooli jõuavad.

Esialgu palume töövihikuid ostma I – IV klassi õpilasi. Selles osas on puudu ainult I klassi muusika töövihik.

Hinnad on järgmised:

I klass 291.40

II klass 241.30

III klass 453.45

IV klass 429.10

Osta on võimalik kas sularahas (oleks hea, kui oleks paras raha valmis pandud) või ülekandega kooli arveldusarvele. Ülekandega tasudes tuleks ära märkida õpilase nimi ja klass.

Kui tasutakse mitme lapse eest, tuleks märkida iga lapse kohta summa eraldi. Kooli tulles peaks kaasa võtma tasumise kviitungi ülekande väljatrüki.

Õpilastele alates 5. klassist loodame hakata töövihikuid müüma lähiajal, kui kirjastused on puuduvad töövihikud ära saatnud.

Töövihikuid saab ühisgümnaasiumis osata tööpäevadel kella 9 kuni 13 III korrusel asuvast raamatukogust.

VAIKE PÄRN,
raamatukoguhoidja

blog comments powered by Disqus