Jõgeva ühisgümnaasium toetab Elistvere loomapargi asukaid

</span>

Jõgeval möödunud nädalavahetusel peetud jääpurikafestival ei toonud küll kokku suuri rahvamasse, ent neile, kes kohale tulid, said osaks mõnus meelelahutus ja põnevad elamused.

Täna peetakse Jõgeva ühisgümnaasiumis sõbrapäeva laata, kus müüakse omavalmistatud küpsetisi. Sealt  saadud raha eest ostetakse Elistvere loomapargi elanikele toitu.

 

Idee korraldada heategevuslik sõbrapäevamüük sai alguse eelmisel aastal, mil toona seitsmenda klassi neiud otsustasid tavalise sõbrapäeva muuta veidi huvitavamaks ning anda kõigile võimalus oma ostude ja müügiga head teha. Laadal müüakse tavaliselt omatehtud küpsetisi, mille hind on piisavalt tagasihoidlik, et kõik endale midagi maitsmiseks osta saaksid. Eelmisel heategevusmüügil koguti lausa 94 eurot, mille eest varuti loomapargi karule jõhvikaid ja oravatele pähkleid. “See summa ei olnud küll väga suur, kuid ka selle eest saime oma panuse loomapargile anda,” ütles Jõgeva ühisgümnaasiumi huvijuht Gaja Mäesepp. 

Vastutasuks ekskursioon

Kuna esimene Elistvere loomapargi jaoks korraldatud heategevusmüük oli sedavõrd edukas, siis otsustati seda tänavu korrata. Müügi eestvedajateks on samad neiud, kes ka möödunud aastal sündmuse algatasid. Gaja Mäesepp rääkis, et heategevus on sõbrapäeval tavalisele kaartide ja kinkide tegemisele lisaväärtuseks ning see annab päevale ka erilisema tähenduse. “Hea on osta sõbrale pisike maius ning samas seda ostu tehes ka head teha,” kinnitas ta.

Elistvere loomapargi juhataja Sirje Saul lausus, et neil on väga hea meel selliste sõprade üle, kes neid meeles peavad ja loomadele heast tahtest süüa toovad. Erilist heameelt teeb Saulile just see, et kooliõpilased on võtnud nõuks loomapargi toetamise traditsiooniks muuta. Vastutasuks korraldab Elistvere loomapark kahekümne viiele ühisgümnaasiumi õpilasele ekskursiooni ja siis antakse ka koolilaste kingitus üle.

“Nii näevad lapsed ise, mida nende kogutud raha eest ostetakse ja millised loomad mida söövad,” lisas loomapargi juhataja. 

Traditsiooni püsimine sõltub õpilaste tahtest

Loomulikult ei sõltu Elistvere loomapargi elanike toidulaud vaid annetustest. “RMK on meile eraldanud piisava summa, et loomadele toitu osta, kuid annetustega saame me nende toidulauda rikastada. Ka nemad soovivad köögiviljadele ja seemnetele vaheldust kas või pähklite ja marjade näol,” rääkis Saul. Samas on tal hea meel, et loomaparki annetustega aastaringselt meeles peetakse. “Sügiseti korjavad paljud meile tammetõrusid, aiapidajad toovad köögivilju, mida nad ise ära ei tarbi. Veel praegugi tuuakse meile kõrvitsaid, mis on kodudes seisma jäänud,” lisas Saul ning julgustas inimesi ülearuseid aedvilju Elistvere loomadele toiduks tooma.

Mis puutub Jõgeva ühisgümnaasiumi heategevuslikku sõbrapäevamüüki, siis võib ka juhtuda, et tänane sündmus  viimaseks jääb, sest uuest õppeaastast avatakse Jõgeval teatavasti põhikool ja riigigümnaasium. “Praegu on tõesti raske öelda, kas see traditsioon ka järgmisel aastal jätkub, sest keeruline on plaane teha, kui tulevik on tume,” nentis Mäesepp. Samas arvas ta, et kõik sõltub ikkagi eelkõige nendest õpilastest, kes on olnud  seni sündmuse eestvedajateks.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus