Jõgeva terviserajad võeti luubi alla

Jõgeva valda külastas teisipäeval sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke, et vaadata koos vallajuhtidega üle siinne terviseradade võrgustik ja arutada selle arendusplaane.


Nõuandjateks oli Lõoke kaasa kutsunud valdkonna kogenud tegijad Vladimir Všivtsevi, Jaanus Robi ja Indrek Eensalu, kes toimetavad vastavalt Narva Äkkeküla, Lähte ja Kuningamäe terviseradadel. Jõgeva valla poolt osalesid kohtumisel vallavolikogu esimees Aivar Kokk, vallavanem Tiit Lääne, abivallavanem Aive Tamm, vallavalitsuse sporditöö peaspetsialist Kaily Moones, Jõgeva spordikeskuse Virtus juhataja Priit Toru ning Kuremaa spordivedurid Raul Soodla ja Andres Lippur.
Külalised nägid suurt potentsiaali Jõgeva linna Kruusaaugus ja Piiri pargis. Kruusaauku on võimalik rajada nn skillpark, kus huvilised saavad maastikurattasõiduks vajalikke oskusi omandada. Piiri parki sobiks aga hästi kõnni- ja jooksurada, mis oleks seotud linna eri piirkondi ühendava nn kuldse ringiga. Kruusaaugu ja Piiri pargi arendamine aktiivse liikumise võimalusi pakkuvateks paikadeks leitigi olevat üks eesmärke, mille poole lähema aasta jooksul liikuda. Teine eesmärk on ehitada Kuremaa suusaradade jaoks välja kunstlume tootmise süsteem. Võimalust suusatada ka siis, kui ilmataat talvel lumega kitsi, on siinse kandi suusasõbrad ammu oodanud.
Alo Lõoke ütles, et tal on hea meel, et Jõgeva uued vallajuhid ja kohalikud spordiinimesed on täis tahet luua rahvale uusi liikumis- ja sportimisvõimalusi. „Kui kohapeal huvi olemas, on Eesti Terviserajad alati valmis kaasa aitama. Saame vahendada teiste omavalitsuste häid kogemusi, aga saame mõnede tegevuste, nagu projekteerimine, märgistus jne, juures ka rahalist tuge pakkuda,“ ütles Alo Lõoke.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus