Jõgeva tantsurühm Koolitantsu finaalis

 

Üleeile avalikustati need 75 tantsu, mida esitatakse tänavuse festivali Koolitants finaalkontserdil. Jõgevamaalt pääses äravalitute hulka vaid Jõgeva põhikooli tantsurühma “Söögilauas ei lollitata”, mis konkureerib 4.-6. klassi rühmade Eesti-teemaliste tantsude kategoorias.

Tantsu pealkiri räägib sisule mõnes mõttes vastu: seal kipuvad kolm tüdrukut ja üks poiss just söögilauas lollusi tegema.

“Tantsu idee tõukuski meil asjaolust, et kehtestatud reeglid tekitavad tahtmist neid rikkuda,” ütles Jõgeva põhikooli tantsurühma juhendaja ja finaalkontserdile pääsenud tantsu autor Ave Lääne. “Tantsu loomine algas sellest, et tõime saali keskele söögilaua ja hakkasime proovima, mida kõike selle kui rekvisiidiga teha annab. Väikese rühma puhul tuleb suur rekvisiit isegi kasuks — see aitab hästi lavaruumi täita.”

Ave Lääne sõnul pidi praegusest Jõgeva põhikooli tantsurühmast algselt tulema segarahvatantsurühm ning sellega oli plaanis kandideerida tänavusele suurele tantsupeole. Ehkki rahvatantsurühm vajalikku hoogu sisse ei saanud, jäid neli suuremat tantsufänni, Hanna Mägi, Hanna-Liisa Kallas, Aili Kaasik ja Romet Allingu ikkagi koos käima ning juhendaja leidis neile väljundi Koolitantsu festivali näol.

Hästi läks rühmal nii 30. jaanuaril Jõgeva kultuurikeskuses toimunud maakondlikul tantsupäeval kui ka 14. märtsil Jõhvi kontserdimajas peetud piirkondlikul tantsupäeval.

“Nii palju, kui ma lava tagant kardinate vahelt nägin, tuli lastel kõik hästi välja,” ütles Ave Lääne. “Aplaus oli ka tugev. See võis, tõsi küll, osalt sellest tingitud olla, et olime esimesed esinejad, ent küllap me ikka rahvale meeldisime ka. Õhtujuht Marek Sadam jooksis mulle igatahes pärast meie etteastet järele ja avaldas lootust, et me finaali pääseksime.”

Ja nii läkski: piirkondlikule tantsupäevale oli pääsenud üheksa Jõgevamaa truppide tantsu, ent sealt sai edasi finaali vaid Jõgeva põhikooli laste Eesti-teemaline tants.

“Enne finaalkontserti teeme tantsuga kindlasti veel tööd,” kinnitas Ave Lääne. “Juba maakondlikult tantsupäeval andsid žüriiliikmed Kärt Tõnisson, Kristin Pukka ja Ramon Paukson meile mõningaid juhiseid, kuidas oma etteastet veel paremaks teha. Piirkondliku tantsupäeva eel me ei jõudnud kõike nende pakutut veel ellu viia. Nüüd proovime need asjad ka ära teha, milleks siis aega nappis.”

Loodetavasti läheb Jõgeva põhikooli noortel tantsijatel hästi ka Tallinnas.

<p style=”TEXT-ALIGN: justify; MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>“Koolitantsu festivalil on tegelikult juba finaalipääsemine suur võit,” ütles Ave Lääne.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus