Jõgeva Tähe võitis ellujäämismängu

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond alistas möödunud laupäeval Virtuse spordihoones peetud Eesti saalihoki meistriliiga põhiturniiri viimases kohtumises TTÜ SK 9:5 (4:1, 3:2, 2:2) ning jõudis poolfinaali, kus kohtutakse SK GAP/Saku meeskonnaga.

Viimase mängu eel turniiritabelis viiendal kohal olnud ning EMÜ SK-st kahe punktiga maha jäänud Tähe vajas nelja parema hulka jõudmiseks võitu normaalajal. Kõik muud variandid oleksid viinud kohamängudele põhiturniiri juba lõpetanud tartlased. Päris mõttetu polnud mäng ka tabelis teisel kohal olnud TTÜ-le: liidrikohal olevast Saku meeskonnast jäädi maha küll nelja punktiga, kuid erinevalt samal ajal Spartaga oma põhihooaja viimast mängu pidanud Sakust, oli tehnikaülikooli meestel varuks ka veel kohtumine seni kõik mängud kaotanud Eesti noortekoondisega. Põhiturniiri võit annab aga järgnevateks kohamängudeks koduväljakueelise.

Enesekindlus tuli tagasi

Tänavuse hooaja senistes omavahelistes kohtumistes oli edukam olnud TTÜ. 20. detsembril Jõgeval peetud kohtumise võitsid nad 13:5 ning 24. jaanuaril Tallinnas toimunud mängu 10:8. Samas ei tähenda varasemad tulemused Tähe ja TTÜ vastasseisudes suurt midagi – ka kahel viimasel hooajal võitis TTÜ põhiturniiril jõgevalasi kahel korral, tähtsates mängudes oli aga Tähe alati oma paremuse maksma pannud. Lisaks oli ka Jõgeva esindusmeeskonna koosseis võrreldes varasemate mängudega tunduvalt esinduslikum, varasemate kohtumistega võrreldes oli abijõudu lisandunud nii väljakule kui ka treeneripingile.

Kui detsembrikuises mängus puudusid erinevatel põhjustel mitmed Tähe põhitegijad (Pavel Semjonov, Raul Kivi, Mikko Laine, Toomas Peterson jt) ning mängiti sisuliselt teise koosseisuga, siis nüüd olid peaaegu kõik paremad kohal. Treener Marko Saksingule oli oma nõuannetega toeks sügisel Soome meistriliigasse lahkunud Julle Sumen. Kohtumise eel õhkuski mängijatest ja treenerist varasematel võidukatel aastatel harjumuspäraseks saanud, kuid tänavusel järskude tõusude ja mõõnadega hooajal kaduma kippunud enesekindlust.

Ellujäämismäng algas hästi

Rohkem kui kahesaja pealtvaataja tulisel toetusel alustaski mullune meister ellujäämismängu hästi. 13. minutiks juhtisid nad Raul Kivi, Pavel Semjonovi ja Joni Koppo väravatest 3:0. 16. minutil lennutas pealinlane Alex Kark Ilmar Niitovi jõuvõttega kitsukesse nurka spordihalli seina ja väljakupiirde vahel ning teenis sellega oma meeskonnale esimese kaheminutilise karistuse. Arvuline ülekaal õnnestus jõgevalastel väravaks realiseerida 56 sekundiga, Joni Koppo söödust tulnud palli toimetas Erki Vääni selja taha Raul Kivi. Minut hiljem õnnestus ka TTÜ-l seni eksimatult tegutsenud Kevin Tamm üle mängida ning Kristjan Puu tegi avaperioodi lõppseisuks 4:1.

Teisel kolmandikul mängupilt tasakaalustus, kuid nagu varemgi pingelistes olukordades, said põhiturniiri võitu püüdnud TTÜ-le saatuslikuks jõulisest mängust ja liigsest temperamentsusest põhjustatud eemaldamised. Perioodi peategelasteks said täpselt samad TTÜ mängijad, kes oma käitumisega paistsid silma ka eelmise hooaja viimases finaalmängus. Kohtunike Andres Aosaare ja Argo Raudsepa otsused ajasid harja punaseks Kristjan Puul ja kapten Madis Leisneril. Kohtunike suunas öeldu viis Puu kaheks minutiks karistuspingile, Leisneri üleastumist hinnati rangemalt: viieminutilisele karistusele lisandus eemaldamine mängu lõpuni.

Kolmekesi jäänud TTÜ mängijatel õnnestus küll algul jõgevalaste rünnakud tõrjuda, kuid kui vahetult Kristjan Puu väljakule naasmise järel saadeti lükkamise eest taas karistuspingile Alex Kark, lõppes ka nende jaks ning vähem kui minuti jooksul lendas tallinlaste väravasse kaks palli. Siim Hõimu ja Nikolai Roobi tabamustest jõudis Tähe 27. minutiks juba 6:1 eduseisu. Tiit Tammeveski, Raul Kivi ja Alex Kargu väravate järel mindi viimasele vaheajale kodumeeskonna neljaväravalises eduseisus, mis, tõsi, oleks võinud ka suurem olla, sest ka perioodi viimastel minutitel oli eemaldamiste tõttu rohkem kui minuti jooksul platsil vaid kolm TTÜ väljakumängijat.

Tähe kohtub Kiilis Sakuga

Otsustaval perioodil suutsid jõgevalased turvalist eduseisu hoida. Mõlemad meeskonnad viskasid 20 minuti jooksul kaks väravat, jõgevalastest jõudsid tabamuseni Pavel Semjonov ja karistusviske realiseerinud Mikko Laine, pealinna klubi eest tegid skoori mehed, kes on ka Tähe kollases särgis mänginud – Tarvo Kivisilla ja Keio Kanna.

Teises laupäeval peetud mängus võitis Saku lisaajal Sparta 4:3 ning kindlustas endale põhiturniiril võidu. Sakul on 35 punkti, TTÜ-l ühe vähem peetud mängu juures 29 punkti. Kolmandana poolfinaali pääsenud Sparta arvele kogunes 27 punkti, Tähe sai seitsme võidu eest kokku 21 punkti. Vaid punktiga jäi poolfinaalist välja EMÜ.

Kolme võiduni mängitava poolfinaalseeria avakohtumises läheb Tähe juba homme kell 19.30 Kiili spordihoones vastamisi Sakuga. Teine mäng peetakse pühapäeval kell 18.30 Jõgeval, kolmas 20. märtsil kell 19.30 Kiilis ning vajadusel neljas 21. märtsil kell 18.00 Jõgeval.