Jõgeva Tähe U19 meeskond tuli Eesti meistriks

Teisipäeval selgusid Tallinnas Eesti tänavused saalihokimeistrid U19 vanuseklassis. Jõgeva SK Tähe 95 alistas poolfinaalis Sparta Team Automaailma 13:6 ning mängis finaalis 4:2 üle põhiturniiri võitnud Eesti Maaülikooli SK meeskonna.

U19 vanuseklassis osales Eesti meistrivõistluste põhiturniiril viis meeskonda. Üheringilise turniiri lõpetas täisedu ehk 12 punktiga Eesti Maaülikooli SK, Jõgeva SK Tähe 95 kogus teisena üheksa punkti. Järgnesid Sparta Team Automaailm kuue ning Ääsmäe meeskond kolme punktiga, Jäneda SK kaotas kõik neli kohtumist. Jõgeva Tähe meeskond võitis 13. detsembril Ääsmäe 5:0 ning 31. jaanuaril Sparta Team Automaailma 9:4 ja Jäneda 7:1, kuid kaotas 21. veebruaril liidrite omavahelises kohtumises 4:10 Eesti Maaülikoolile. Põhiturniiri resultatiivseim oli 14 punktiga (8 väravat + 6 söötu) Tanel Kasenurm. 18-aastane Ääsmäe mängija on TTÜ SK koosseisus eduka väravakütina silma paistnud ka meistriliiga mängudes: 15 mängust on tal kirjas 18 väravat ja 11 söötu. Jõgeva Tähe paremad olid Sven Uue 9 (5+4), Ken Pähn 6 (5+1) ja Karl-Sander Poll 5 (4+1) punktiga.

Teisipäevastes poolfinaalides põhiturniiri parimad tagumistele väga suuri võimalusi ei jätnud. Esimeses poolfinaalis alistas Jõgeva Tähe Sparta Team Automaailma. Tasavägine oli mäng teise kolmandiku (mängiti 3×15 minutit) keskpaigani, sealt edasi läks Tähe juba oma teed. Skoori avas juba mängu teisel minutil Mathias Einamann, minut hiljem tegi Ken Pähn seisuks 2:0. Kaheksandal minutil vähendas Mattias Kauk Sparta kaotusseisu küll korraks minimaalseks, kuid 10 sekundit hiljem viskas oma esimese värava selles mängus Sven Uue ning viis Tähe 3:1 juhtima. Jõgevalaste kaheväravaline eduseis püsis 13. minutini, siis tegi Sparta mängija Ermo Jõgi perioodi lõppseisuks 3:2.

Poolfinaalis viskas värava seitse Tähe mängijat

Teine kolmandik oli väravaterohke, kokku visati 15 minuti jooksul kümme väravat. Perioodi keskel juhtis Tähe 6:4, viimase seitsme minutiga visati aga neli väravat ning kolmandiku lõpuks sai Tähe juba 10:5 eduseisu. Teisel kolmandikul oli Tähe mängijatest nelja tabamusega edukaim Sven Uue, ühe värava lisasid Erki Teder, Ken Pähn ja Sander Lehtme, Sparta skoori kasvatasid Andrei Polovnikov, Dmitri Burdin ja Ermo Jõgi.

Otsustaval kolmandikul suurendas Tähe vahe seitsmeväravaliseks. 39. minutiks juhtis Tähe Aleksander Andrejevi ja Andreas Õuna väravatest juba 12:5 ning kuigi Sparta kapten Dmitri Burdin viskas seejärel oma teise värava, jäi viimane sõna siiski Tähele: 43. minutil tegi 15-aastane Andreas Õun mängu lõppseisuks 13:6.

Teises poolfinaalis juhtis Eesti Maaülikool juba teise kolmandiku keskel Ääsmäe vastu 6:1 ning võitis kohtumise 6:3. Võitjatest oli kahe väravaga parim Roland Raja, kaotajatest sai kaks tabamust kirja Kristjan Mossin.

Finaalmäng Eesti Maaülikooli ja Jõgeva Tähe vahel oli väga pingeline. Avaperiood lõppes viigiliselt 1:1. Maaülikooli skoori avas Brait-Kevin Raudsepp, Tähe poolt vastas Karl-Sander Poll. Teisel kolmandikul visati vaid üks värav: Ken Pähni eemaldamise järel tekkinud arvulise ülekaalu realiseeris väravaks Mihkel Vanamb ning maaülikool juhtis enne otsustavat kolmandikku 2:1.

Finaalmängu kangelaseks sai Karl-Sander Poll

Kui kahel esimesel kolmandikul oli mäng üsna võrdne ning enam-vähem võrdselt oli tööd ka meeskondade väravavahtidel (Kevin Tamm tõrjus 12 ning EMÜ puurivaht Karl-Erik Kruusmaa 16 pealeviset), siis otsustaval kolmandikul muutus Tähe surve eriti massiivseks (Tammelt 7, Kruusmaalt 13 tõrjet) ning see tõi ka edu. 34. minutil viigistas Sander Lehtme Sven Uue söödust seisu ning 39. minutil viis Karl-Sander Poll Jõgeva Tähe esmakordselt juhtima, taas sai söödupunkti kirja Sven Uue. Kuigi Tähe napp eduseis püsis peaaegu viimaste sekunditeni, ei õnnestunud maaülikoolil enam mängu pööret tuua. Vastupidi, 18 sekundit enne kohtumise lõppu viskas 18-aastane Karl-Sander Poll mängu lõppseisuks 4:2. Polli kolmandale väravale andis söödu Andreas Õun.

Pronksimängus alistas Sparta Team Automaailm tulemusega 8:2 Ääsmäe.

Eesti meistriks tulnud Jõgeva SK Tähe 95 meeskonnas mängisid väravavahid Kevin Tamm ja Karl Kalm, kapten Sander Lehtme, Sven Uue, Ken Pähn, Mathias Einamann, Aleksander Andrejev, Andreas Õun, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Nikita-Aleksander Heinonen, Erik Vadi, Erki Teder, Karl-Sander Poll, Hans Kristjan Nurmik, Tarvo Kivisilla. Meeskonna treener on Marko Saksing.

28. märtsil selguvad U17 meistrid

Tähe mängijatest said eriauhinna Kevin Tamm (meistrivõistluste parim väravavaht), Sander Lehtme (meistrivõistluste parim kaitsja) ja Sven Uue (meistrivõistluste MVP ning 5 värava ja 3 sööduga play-offide resultatiivseim).

Homme selgitavad Virtuse spordihoones Eesti saalihoki meistrivõistluste medalivõitjad U17 vanuseklassi meeskonnad. Veerandfinaalidega alustatakse kell 10.00, lõunagrupis napilt teise koha saanud Jõgeva SK Tähe 97 kohtub kell 11.10 põhjagrupis kolmandana lõpetanud Saku Fortunaga. Selle kohtumise võitja läheb kell 13.30 vastamisi põhjagrupi võitnud Sparta Team Automaailmaga. U17 vanuseklassi parim meeskond selgub kell 17.00 algavas finaalis.