Jõgeva Tähe sai põhiturniiri viimases mängus kindla võidu

Möödunud laupäeval peetud saalihoki Eesti meistriliiga põhiturniiri viimases kohtumises alistas Jõgeva SK Tähe tulemusega 6:2 Sparta Team Automaailma. Põhiturniiri esikohaga lõpetanud Tähe peab poolfinaali avakohtumise 8. märtsil, vastane selgub vaheturniirilt, kus konkurentsis püsib veel ka Jõgeva Tähe II võistkond.

Kui Tähe meeskonnal laupäeval enam midagi kaalul ei olnud, põhiturniiri võit ja kõrgeim asetus kohamängudeks kindlustati juba nädal varem, siis Sparta Team Automaailma jaoks oli viimane kohtumine väga oluline. Võidu korral oleks tabelisse lisandunud kolm punkti viinud Sparta mööda Saku Fortunast ning kolmas koht oleks neile andnud pääsu otse poolfinaali, kaotus oleks aga jätnud nad neljandaks ning viinud vaheturniirile.

Kaks esimest kolmandikku möödusid väravatevaeselt – mõlemal perioodil viskas Pavel Semjonov ühe värava, söötude andjatena läksid kirja Raido Moor ja Ilmar Niitov.

Supermängu tegi Tähe väravavaht Joni Karttunen, teisel kolmandikul tõrjus ta näiteks 11 pealeviset. “Eelmises mängus oli meil probleeme, meeskond läks kohtumist maaülikooliga natuke liiga lõdvalt võtma, tähelepanu kadus ära,” rääkis Tähe treener Marko Saksing. “Väravavaht Joni Karttunen ütles tookord, et väga raske on mängida, kui meeskond ei kaitse. Sparta mängu järel ta aga kiitis jälle meeskonda, öeldes, et väravavahina oli tal seekord väga hea mängu lugeda. Mehed suhtlesid hästi palju omavahel ja Joniga, tal on niimoodi väga palju kergem mängida.”

Mängu saatuse otsustas Tähe meeskonna hea mäng arvulises ülekaalus. Otsustava kolmandiku teisel minutil sai kaheminutilise karistuse Sparta mängumees Aleksandr Zutsenja, vähem kui minut hiljem tegi ränga vea Mihkel Tasa, kes lükkas Mikko Laine sellise raksatusega vastu vahetusmängijate pinki, et isegi tribüünil olnud Sparta poolehoidjad ahhetasid. Ohtliku mängu eest eemaldati Mihkel Tasa viieks minutiks mängust. Arvulises ülekaalus olles viskasid Tähe mängijad vähem kui nelja minuti jooksul neli väravat: Toomas Peterson tegi 3:0, Ilmar Niitovi kahe värava järel oli seis 5:0 ning Raul Kivi viske järel juba 6:0. Söödupunktid läksid Raul Kivi, Tanel Soidla, Tammi Kivi ning Pavel Semjonovi arvele.

Meistriliiga hooaja esimest nullimängu Tähel siiski teha ei õnnestunud, 49. minutil jõudsid esimese väravani ka Sparta mängijad, skoori avas Oliver Savi ning 55. minutil tegi Rein Kruusat mängu lõppseisuks 6:2.

Teises laupäevases kohtumises alistas TTÜ tulemusega 5:2 Eesti Maaülikooli.

Meistrilliga põhiturniiri lõppseis: 1. Jõgeva SK Tähe 28 punkti (väravate vahe 85:72), 2. TTÜ SK 24 p (84:73), 3. SK Saku Fortuna 17 p (79:70), 4. Sparta Team Automaailm 15 p (71:71), 5. Eesti Maaülikooli SK 6 p (61:94).

Põhiturniiri edukaim väravakütt oli 42 resultatiivsuspunktiga Pavel Semjonov, kes viskas 12 mängus 18 väravat ning andis 24 väravasöötu. Järgnesid Kristo Lehiste Saku Fortunast 32 punktiga (13+19) ja Kristjan Puu TTÜ-st 29 punktiga (16+13). Tähe mängijatest järgnesid Semjonovile Raul Kivi 23 (16+7), Sven Uue 15 (9+6) ning Julle Sumen ja Nikolai Roop 12 punktiga (vastavalt 5+7 ja 9+3).

Naiste liigas kaotas Jõgeva Tähe Sparta Spordiseltsile

Jõgeva SK Tähe naiskond kohtus laupäeval Eesti saalihoki meistrivõistluste põhiturniiri viimases kohtumises tabelijuhi Sparta Spordiseltsiga ning kaotas 5:9. Põhiturniiri kokkuvõttes said jõgevalased neljanda koha ning kohtuvad poolfinaalis taas Spartaga. Esimene mäng peetakse juba sel laupäeval Tallinnas.

Kaks esimest kolmandikku möödusid külaliste kindla ülekaalu tähe all. Avakolmandiku lõpuks juhtisid nad 3:0 ning teise perioodi järel juba 8:2. Jõgevalastest jõudsid väravani Marika Dodjak ja Teele Randoja. Enne kolmandat kolmandikku suutis treener Marko Saksing mängijad siiski jälle piisavalt ühtselt tegutsema panna ning otsustav periood võideti tulemusega 3:1. Väravad viskasid Jane Suvvi, Riin Buddell ja Karoliina Virkus, kaks söödupunkti sai kirja mängu parimaks nimetatud Eneli Vadi.

Teise laupäevases kohtumises alistas Saku Fortuna Eesti Maaülikooli 4:3.

Naiste liiga põhiturniiri lõplik tabeliseis: 1. Sparta Spordiselts 21 punkti (väravate vahe 65:42), 2. Eesti Maaülikooli SK 15 p (44:38), 3. SK Saku Fortuna 12 p (49:57), 4. Jõgeva SK Tähe 6 p (40:61).

Jõgeva Tähe naiskonna resultatiivseim oli põhiturniiril Marika Dodjak 13 punktiga (9+4), järgnesid Triinu Saluste (5+6), Teele Randoja (7+2) ja Anu Tammiku (9+0). Kogu turniiri parim oli Sparta mängija Merli Kaljuve 29 punktiga (13+16).

Poolfinaalidega tehakse algust sel laupäeval, Tallinnas on vastamisi Sparta ja Tähe ning Tartus maaülikool ja Fortuna. Poolfinaalid mängitakse kolme võiduni, Jõgeval toimub esimene mäng pühapäeva õhtul.