Jõgeva Tähe poolfinaalilootused õhkõrnad

Laupäeval Virtuse spordihoones peetud Eesti saalihoki meistriliiga kohtumises kaotas mullune meister Jõgeva SK Tähe/Olivia hetkel tabelit juhtivale SK-le GAP/Saku 3:8 (1:1, 1:2, 1:5).

Kohamängudele pääsemiseks tuleb Tähel võita mõlemad järelejäänud kohtumised ning loota, et EMÜ meeskond kaotab oma viimase mängu. Käesoleval hooajal rohkete vigastuste ja koosseisuprobleemidega maadelnud Jõgeva Tähe suutis mullu medalita jäänud, kuid tänavu Eesti saalihoki liidermeeskonnaks tõusnud Sakuga võrdselt mängida kaks kolmandikku. Skoori avas juba teisel minutil Pavel Semjonov, väravasöödu andis Toni Soikkeli. Kuigi Mats Tamme, Andro Sõbra ja Gert Kurmiste väravate järel juhtis Saku kohtumise kolmekümnendaks minutiks juba 3:1, suutis Raul Kivi seejärel visata kodumeeskonna teise värava ning külaliste minimaalne edu püsis tablool teise kolmandiku lõpuni.

Otsustav periood kuulus siiski Sakule. Kuue minuti jooksul viskasid Kristo Lehiste, Alex Kuusk ja Mats Tamme Tähe väravat kaitsnud Kevin Tamme selja taha kolm palli ning viisid Saku 6:2 eduseisu. 48. minutil viskas Joni Koppo Nikolai Roobi söödust küll kodumeeskonna kolmanda värava, kuid paarkümmend sekundit hiljem vastas sellele omapoolse tabamusega Sander Stokkeby ning 54. minutil tegi Andro Sõber lõppseisuks 8:3.

Nädalavahetusel peetud teistes mängudes võitis Sparta Team Automaailm TTÜ SK 5:4 ning EMÜ SK oli 4:2 üle Eesti noortekoondisest.

Koha poolfinaalis on kindlustanud turniiritabeli kolm paremat. Sakul on liidrina 30 punkti, järgnevad TTÜ ja Sparta võrdselt 26 punktiga. Neljandal kohal olev EMÜ on kogunud 20 punkti, Tähe jääb tartlastest maha viie punktiga.

Tähel on põhiturniiril pidada jäänud veel kaks kohtumist: reedel kell 19.30 minnakse koduhallis vastamisi Spartaga ning 7. märtsil kell 18 TTÜ-ga. Nelja parema hulka pääsemiseks tuleb jõgevalastel võita mõlemad kohtumised, lisaks peab EMÜ sel laupäeval kaotama võõrsil TTÜ-le. EMÜ võidu korral pääsevad poolfinaali tartlased.