Jõgeva Tähe pidi tunnistama TTÜ paremust

Möödunud laupäeval Tallinnas peetud Eesti saalihoki meistriliiga mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond 8:10 (5:2, 1:5, 2:3) TTÜ SK-le. Jõgevalastest oli kolme tabamusega resultatiivseim Kaspar Virkus, turniiritabelis on Tähe endiselt viiendal kohal.

Tähe alustas kohtumist kahe viimase hooaja finaalivastasega hästi. Kui 11. minutil oli tablool veel 2:2 viigiseis, siis avakolmandiku viimastel minutitel visati tallinlastele kolm väravat ning vaheajale mindi Tähe 5:2 eduseisus. Kaspar Virkuse ja Siim Hõimu arvele läks kaks väravat, ühel korral olid täpsed Ilmar Niitov ja Pavel Semjonov. Teisel perioodil olid omakorda edukamad väljakuperemehed. Kristjan Puu ja Markus Tepp vähendasid 30. minutiks vahe minimaalseks ning paar minutit hiljem viigistas Tarvo Kivisilla taas mängu seisu. Targo Treial viis Tähe 35. minutil taas juhtima, kuid TTÜ vastas kahe väravaga ning juhtis otsustava kolmandiku eel 7:6.

Suurem osa otsustavast perioodist möödus tasavägiselt, veel 58. minutil oli tablool 8:8 viigiseis. Jõgeva mängijatest viskasid värava Kaspar Virkus ja Ilmar Niitov, TTÜ eest tegi skoori Oskar Salm. Mängu otsustavad hetked kuulusid siiski meistriliiga tänavusele liidrile: kaks minutit enne kohtumise lõppu viis noorteklassis Tähe meeskonda esindav hiidlane Tarvo Kivisilla TTÜ uuesti ette ning kuigi Tähe üritas lõpuni, ei õnnestunud neil enam seisu parandada. Hoopis Kristjan Puu viskas kümme sekundit enne lõpusireeni palli Tähe tühja väravasse.

Teises laupäeval peetud meistriliiga mängus alistas SK GAP/Saku Eesti Maaülikooli SK 7:6.

Tabeli eesotsas on 23 punktiga TTÜ, järgnevad Saku (21 p), Sparta Team Automaailm (18 p), EMÜ (13 p), Tähe (12 p) ja U19 koondis (0 p).

Laupäeval kell 18 kohtub Tähe Virtuse spordihoones EMÜ-ga. 15. novembril Jõgeval peetud selle hooaja esimese omavahelise kohtumise võitis Tähe 24:3, nädal hiljem oli Tartus aga 6:5 parem EMÜ.

Mõlemad Jõgevamaa naiskonnad nelja parema hulgas

Laupäeval peeti Virtuse spordihoones Eesti naiste saalihoki meistrivõistluste esiliigaturniiri veerandfinaalkohtumisi. Mõlemad Jõgevamaa naiskonnad suutsid oma värava puhtana hoida ning edenesid poolfinaali.

Põhiturniiri teise kohaga lõpetanud Jõgeva SK Tähe/Olivia alistas Kuusalu naiskonna Eluterve Naine 4:0 (3:0, 1:0). Anu Tammiku arvele läks kaks väravat, korra olid täpsed Marika Dodjak ja Teele Randoja. Riin Buddelli kontosse läks kaks söödupunkti.

Põhiturniiril kolmanda koha saanud Mustvee Spordiklubi naiskond mängis 11:0 (5:0, 6:0) üle Järva-Jaani saalihokitiimi. Kolme väravaga oli Mustvee mängijatest parim Kristina Pint, kaks tabamust said kirja Merili Pärn, Katrin Jermoškin ja Karoliine Teelahk, ühe värava viskas Reili Tooming. Söödupunkte said kirja ka Madli Kaljula ja Sigrit Jermoškin.

Poolfinaalkohtumised peetakse 21. veebruaril Paikusel. Omavahel on vastamisi Tähe/Olivia ja Mustvee ning Team PPT ja EMÜ SK II võistkond. Esiliiga võitja selgub 7. märtsil Tartus.