Jõgeva Tähe kohtub meistriliiga poolfinaalis Sparta Team Automaailmaga

Nädalavahetusel toimunud Eesti saalihoki meistriliiga ja esiliiga meskondade osalusel toimunud vaheturniiri viimaste mängudega selgus põhiturniiri võitnud Jõgeva SK Tähe vastane 8. märtsil algavaks poolfinaalseeriaks. Vaheturniiri finaalis alistas Sparta Team Automaailm tulemusega 8:5 Eesti Maaülikooli SK.

Vaheturniiri teises ringis oli meistriliiga hooaja neljanda kohaga lõpetanud Sparta Team Automaailma meeskond püsti hädas Jõgeva Tähe II meeskonnaga. Vaheturniiri avaringis TVK Leegid 8:4 alistanud Tähe duubelmeeskond oli laupäeval Tallinnas peetud kohtumises lähedal suurüllatusele: veel 12 minutit enne mängu lõppu juhtisid noored jõgevalased 7:4 ning kolm minutit enne lõpusireeni püsis tablool viigiseis 7:7.

Avakolmandik lõppes seisul 2:2, jõgevalastest jõudsid väravani Sven Uue ja Sten Veskis. Teise kolmandiku lõpuks saavutas Tähe juba 7:4 eduseisu. Perioodi algul mindi Sven Uue ja Karl-Sander Polli väravatest 4:2 juhtima ning kuigi spartalased vähendasid Mathias Einamanni kaheminutilise karistusega tekkinud arvulise ülekaalu realiseerimise järel vahe minimaalseks, jätkasid Tähe mängijad hingestatult. Karl-Sander Polli ja Mathias Einamanni väravate järel juhiti 31. minutil 6:3. Paul Piik vähendas seejärel veelkord vahet, kuid vastaste omavärav 38. minutil viis Tähe meeskonna taas kolme väravaga juhtima.

Kuigi eduseisu suudeti hoida ka otsustava kolmandiku esimeses pooles, kuulus mängu lõpp siiski suuremate kogemustega Sparta meeskonnale. 49. minutil tegi Andres Aamisepp seisuks 5:7, kolm minutit hiljem viskasid aga Oliver Savi ja Andres Aamisepp Tähele kümnesekundilise vahega koguni kaks väravat. Seis 7:7 püsis kuni 58. minutini, siis viis Paul Piik kodumeeskonna juhtima. Kuigi viimasel minutil tõi Tähe väljakule ka kuuenda väljakumängija, ei õnnestunud siiski kohtumist lisaajale viia, paarkümmend sekundit enne mängu lõppu viskas Oliver Savi palli tühja väravasse ja tõi Spartale raske 9:7 võidu.

Jõgeva Tähe II meeskonna eest mängisid Tallinnas Sven Uue, Sten Veskis, Aleksander Andrejev, Marko Saksing, Kalmer Koossalu, Kevin Tamm, Erik Vadi, Erki Teder, Sander Lehtme, Karl-Sander Poll, Siim Hõim ja Mathias Einamann. Mängu parimaks tunnistati väravas supermängu teinud Kevin Tamm, kes tõrjus kokku 38 pealeviset, neist 16 viimasel kolmandikul.

Esiliiga finaalis on Jõgeva Tähe II meeskonna vastaseks Viimsi Kepp, kes kaotas vaheturniiri teises ringis Eesti Maaülikoolile 6:10.

Meistriliiga poolfinaalidega tehakse algust 7. märtsil, kui TTÜ SK kohtub koduväljakul Saku Fortunaga. 8. märtsil kell 18.00 on Jõgeva Tähe vastaseks Virtuse spordihallis Sparta Team Automaailm. Poolfinaalid mängitakse kolme võiduni.