Jõgeva Tähe kohtub meistriliiga finaalis TTÜ-ga

Laupäeval selgus Jõgeva SK Tähe vastane Eesti saalihoki meistriliiga finaalseeriaks. TTÜ SK alistas neljandas poolfinaalkohtumises viigiliselt lõppenud normaal- ja lisaaja järel Saku Fortuna alles karistusvisetega 7:6 ning võitis seeria kokkuvõttes 3:1. Esimene finaalmäng peetakse juba sel laupäeval Virtuse spordihoones.

7. märtsil alanud poolfinaalseeria esimese kohtumise võitis põhiturniiri teise kohaga lõpetanud TTÜ koduväljakul 7:5. TTÜ domineeris peaaegu kogu mängu jooksul: avakolmandik võideti 5:1 ning teise perioodi lõpuks juhiti 7:2. Saku ärkas alles viimasel kolmandikul, mis võideti 3:0. Avakohtumise lõpus leitud hea hoog jätkus Saku Fortunal ka nädal hiljem koduväljakul peetud korduskohtumises. 14. märtsil Kiilis juhtis põhiturniiril kolmanda koha saanud Fortuna avakolmandiku järel 4:0 ning kogu mäng võideti 9:5. 16. märtsil kohtuti taas TTÜ spordihoones ning kui mängu algul oli TTÜ-l kerge ülekaal (avakolmandiku järel 2:0, teise kolmandiku lõpuks 4:2), siis otsustava perioodi algul õnnestus Sakul tänu arvuliste ülekaalude ärakasutamistele mänguseis viigistada ja korraks ka juba 5:4 juhtima minna. Võitu külalistel siiski võtta ei õnnestunud: mängu 58. minutil viigistas TTÜ seisu ning lisaaja viiendal minutil tõi Tanel Kasenurme värav TTÜ-le võidu ja seerias 2:1 eduseisu.

Tasavägine mäng

Laupäeval Kiili spordihoones peetud neljas poolfinaalmäng oli veelgi tasavägisem, viigilise tulemusega lõppesid kõik kolmandikud ja ka lisaaeg ning võitja selgitamiseks tuli appi võtta karistusvisked. Mängu algus oli edukam TTÜ-le: Kristjan Puu ja Alex Kargu väravatest juhiti 12. minutiks 2:0. Sander Stokkeby kaks väravat tõid aga kodumeeskonna mängu tagasi ning avaperiood lõppes tulemusega 2:2. Ka teisel kolmandikul viskasid mõlemad meeskonnad kaks väravat. TTÜ poolt oli kahel korral edukas Sami Hietaranta, Saku väravaarvet suurendasid Janek Nõu ja Teet Soasepp. Otsustaval kolmandikul saavutasid külalised tänu Juho Pakarineni ja Rene Bernardi tabamustele taas kaheväravalise eduseisu, kuid Fredy Maalt ja Janek Nõu tõid 52. minutil mõnesekundilise vahega visatud väravatega tabloole 6:6 viigiseisu, mis püsis seal nii normaal- kui ka kümneminutilise lisaaja lõpuni. Lisaajal määrati TTÜ kasuks küll ka karistusvise, kuid Carol Viidingu sooritus ebaõnnestus. Mängujärgsete karistusvisetega aga TTÜ enam võitu käest ei andnud, võidu ja finaalipääsu tõi Alex Kargu vise.

Jõgeva Tähe on TTÜga kohtunud kolmel korral

TTÜ mängijatest tunnistati neljanda poolfinaali parimaks väravavaht Erki Vään, eelmistes mängudes pärjati parima tiitliga meeskonna kapten Madis Leisner ning edukaimad väravakütid Kristjan Puu ja Tanel Kasenurm.

Kolme võiduni mängitavas finaalseerias vastamisi minevad Jõgeva Tähe ja TTÜ kohtusid põhiturniiril kolmel korral ning Tähe võitis neist vaid kõige esimese. 26. oktoobril Virtuse spordihoones tõi Tähele 6:5 võidu Rein Kivi poolt mängu viimasel minutil visatud värav. 6. detsembril kaotas Tähe TTÜ-le võõrsil 4:8 ning 18. jaanuaril koduväljakul 7:9.

Kui Tähele olid need ka ainsad normaalaja jooksul kaotatud mängud põhiturniiril (lisaks jäädi korra lisaajal alla ka EMÜ-le), siis TTÜ kaotas punkte ka mängudes Saku Fortuna ja Sparta Team Automaailmaga. Eriti õnnetult läks neil sel hooajal just viimasega: kolmest omavahelisest kohtumisest võideti vaid üks ning seegi lisaajal, 29. novembril kaotati aga koduväljakul Spartale koguni 2:10.