Jõgeva Tähe kindlustas põhiturniiri võidu

Möödunud laupäeval kohtus Eesti saalihoki meistriliiga liider Jõgeva SK Tähe Virtuse spordihoones liigatabeli, punase laterna Eesti Maaülikooli SK meeskonnaga ning kaotas lisaajal 8:9. Lisaaja kaotuse eest turniiritabelisse lisandunud üks punkt kindlustas Jõgeva Tähele põhiturniiri võidu.

Sel hooajal varem vaid ühe võidu saanud Maaülikooli SK alustas laupäevast mängu bravuurikalt, kolme ja poole minuti järel juhiti Kristaps Bertinsi ja Jaak Kaljula väravatest 2:0. Kuigi jõgevalastel õnnestus Julle Sumeni ja Raul Kivi väravatest seis tasakaalustada, viis Daniel Matsukevitš 16 sekundit enne esimese kolmandiku lõppu tartlased taas ette.

Tartlaste edu jätkus ka teise perioodi alguses. Kui Maaülikool oli Ott Ahoneni ja Daniel Matsukevitši väravatest juba 5:2 ette läinud, tuli jõgevalaste väravavaht Joni Karttunen pead raputades vahetusmängijate pingile ning loovutas väravasuu Tõnis Vähile. Järgnenud minutitel õnnestus Tähel praktiliselt kõik: vähem kui kahe minutiga viskasid Margus Guss, Kaspar Virkus ja Sven Uue kolm väravat ning viigistasid taas seisu.

Ka otsustav kolmandik möödus vastastikuste tõusude ja mõõnadega. Mängu 53. minutiks oli Tähe Sven Uue ja Ilmar Niitovi väravatest saavutanud juba kaheväravalise edu ning tundus, et järjekordne rutiinne võit on käes. Tartlased ei jätnud siiski jonni ning minut hiljem oli tablool taas viigiseis. Kõigepealt lõi oma teise värava Kristaps Bertins ning vaid 11 sekundit hiljem sai oma kolmanda tabamuse kirja Daniel Matsukevitš. Eriti tormiline oli mängu normaalaja viimane minut. 35 sekundit enne mängu lõppu läks Maaülikool Ott Ahoneni väravast 8:7 juhtima, järgneval rünnakul vahetas Tähe väravavahi kuuenda väljakumängija vastu ning see tõi edu – Raul Kivi kauglöök 23 sekundit enne normaalaja lõppu viis mängu lisaajale.

Lisaaja kaheksandal minutil Lauri Niemineni visatud värav tõi võidu tartlastele, jõgevalastele tõi natuke lohutust teadmine, et turniiritabelisse saadud punkt kindlustas voor enne põhiturniiri lõppu neile esikoha ning parima asetuse kohamängudel. Teises laupäevases kohtumises alistas TTÜ tulemusega 7:5 Saku Fortuna.

Turniiritabel: 1. Jõgeva SK Tähe 25 p, 2. TTÜ SK 21 p, 3. SK Saku Fortuna 17 p, 4. Sparta Team Automaailm 15 p, 5. Eesti Maaülikooli SK 6 p.

22. veebruaril algusega kell 18.00 Virtuse spordihallis toimuv põhiturniiri viimane kohtumine, kus vastamisi ollakse Sparta Team Automaailmaga, on väga oluline just vastastele – võidu korral mööduksid nad tabelis Saku Fortunast ning pääseksid Tähe ja TTÜ järel kolmandana samuti otse poolfinaali. Tähe võidu korral pääseb otse poolfinaali Saku Fortuna.

Poolfinaalis on Jõgeva Tähe vastaseks meistriliiga kahe viimase ja esiliiga nelja parima meeskonna vahel toimuva vaheturniiri võitja. Esimene poolfinaalmäng peetakse 8. märtsil.