Jõgeva Tähe juhib kodumängude järel 2:0

Nädalavahetusel tehti Jõgeval algust tänavuse Eesti saalihoki meistriliiga finaalseeriaga. Jõgeva SK Tähe meeskond alistas TTÜ SK laupäeval 7:4 ning pühapäeval 12:4 ning on ühe võidu kaugusel meistritiitlist. Seeria kolmas mäng peetakse sel laupäeval Tallinnas.

Põhiturniiril saavutas Jõgeva Tähe 28 punktiga esikoha, TTÜ jäi teisena maha nelja punktiga. Omavahelistes kohtumistes jäid aga peale pealinlased, kes võitsid kolmest mängust kaks. Vaid kõige esimese, 26. oktoobril Virtuse spordihoones peetud mängu võitis 6:5 Tähe, 6. detsembril Tallinnas ning 18. jaanuaril Jõgeval toimunud kohtumistes oli TTÜ parem vastavalt 8:4 ja 9:7. Poolfinaalis alistas Tähe 3:1 (6:9, 4:3, 5:1, 6:5) Sparta Team Automaailma, TTÜ mängis samuti 3:1 (7:5, 5:9, 6:5 LA, 7:6 KV) üle Saku Fortuna.

Tähe läks kohe 3:0 juhtima

Laupäeva õhtul Virtuse spordihoones täismaja ees peetud kohtumine algas kodumeeskonnale imeliselt: juba viiendaks minutiks juhiti 3:0. Skoori avas mängu teisel minutil Pavel Semjonov, ka neljandal minutil visatud teine värav läks Tähe meeskonna edukaima väravaküti arvele. Mõlemad söödupunktid läksid Sven Uue arvele. Teisele väravale järgnenud mõlemas meeskonnas mängivate soomlaste eemaldamised (TTÜ mängija Anton Ylä-Autio alustas mängu reeglitele mittevastava hokikepiga ning teineteise peal püüdsid jõuvõtteid kasutada Julle Sumen ja Aleksi Ali-Lekkala) tõid Tähele arvulise ülekaalu ning selle suutis Pavel Semjonovi söödust realiseerida Nikolai Roop.

Seejärel kandus aga mäng järjest rohkem Tähe värava alla ning TTÜ mängijad olid varmad tekkinud võimalusi ära kasutama. Kümnendal minutil avas kaugviskega pealinlaste skoori 18-aastane Alex Kark, 16. minutil vähendas Kristjan Puu veelgi vahet ning 19 sekundit enne avakolmandiku lõppu tõi Tiit Tammeveski vise tabloole 3:3 viigiseisu.

Teine kolmandik tõi eduseisu 5:3

Teisel kolmandikul näitasid head klassi mõlema meeskonna väravavahid: Joni Karttunen tõrjus 15 ning Erki Vään 11 pealeviset. Vään ja TTÜ kaitsjad õnneks paaril korral siiski eksisid ning kolmandik lõppes juba Tähe 5:3 eduseisul. 28. minutil suutsid Tähe mängijad kahe sekundiga realiseerida arvulise ülekaalu: kaheks minutiks eemaldatud Tiit Tammeveski ei jõudnud ennast veel karistuspingil sissegi seada, kui Nikolai Roop Pavel Semjonovi söödust tulnud palli tugeva löögiga väravasse lõi. Kaks minutit enne perioodi lõppu suurendas kodumeeskonna edu kaheväravaliseks Sven Uue, ka nüüd oli täpse söödu andjaks Pavel Semjonov.

Avamängu otsustava kolmandiku algul säras taas Tähe noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid mängijaid, 19-aastane Sven Uue, kes tegi meeskonna kapteni Raul Kivi söödust 38-sekundilise mängu järel seisuks 6:3. Minut hiljem vähendas Kristjan Puu küll korraks TTÜ kaotusseisu, kuid jõgevalastel kulus omakorda vaid minut, et kolmeväravaline eduseis taastada. Ilmar Niitovi söödust lõi Margus Guss seisuks 7:4 ning kuigi mängu viimastel minutitel leidsid väljakukohtunikud Siim Jesse ja Andro Sõber lausa kahel korral Tammi Kivi tegutsemistes märke reeglite rikkumisest ja suunasid ta Tähe poolehoidjate nurina saatel karistuspingile, ei suutnud TTÜ mängijad mõlemat arvulist ülekaalu ära kasutada ja seisu muuta. Avakohtumine seega 7:4 Tähele, mängu parimateks nimetati võistkondade noored staarid – Sven Uue ja Alex Kark.

Teist mängu alustas Tähe samuti särtsakalt

Vähem kui 17 tundi pärast avakohtumise lõpusireeni rivistusid Tähe ja TTÜ taas Virtuse spordihoone väljakule ning taas möödus kogu mäng tribüünil olevate arvukate poolehoidjate tulise kaasaelamise saatel. Ka nüüd alustasid särtsakamalt jõgevalased: juba teisel minutil märkas Toomas Peterson oma võimalust ning saatis poolelt väljakult palli püüdmatult TTÜ väravasse. Mängu seitsmendal minutil realiseerisid TTÜ mängijad aga juba Tähe kaitseliinis olnud väikese arusaamatuse ning Anton Ylä-Autio lõi Joni Karttunenile püüdmatult seisuks 1:1. Avakolmandiku lõpp kuulus aga taas Tähele, eriti paistsid silma värava all väga meisterlikult tegutsenud Pavel Semjonov ja Valeri Maslov. 16. minutil viis Semjonov Maslovi söödust Tähe taas ette, kaks minutit hiljem tegi sama tandem seisuks 3:1 ning perioodi viimase minuti algul Maslov (seekord Sven Uue söödust) juba 4:1.

Otsustaval perioodil õnnestus jõgevalastel kõik

Tähe mängijad suutsid oma võimalusi edukamalt ära kasutada ka teise kolmandiku alguses: 24. minutil visati paarikümnesekundilise vahega kaks väravat ja juhiti juba 6:1. Viienda värava viskas Mikko Laine söödust Raul Kivi, kuuenda autorina läks taas kirja Pavel Semjonov (söödu andis Julle Sumen). Laupäeval TTÜ väravas olnud Erki Vääni pühapäevase mängu algul asendanud Ivo Lepik tuli seejärel väljakult ära ning väravasuule asus taas Erki Vään. Esimese hooga tõi see muudatus ka edu: 25. minutil tegi Tanel Kasenurm seisuks 2:6 ning 29. minutil Juho Pakarinen juba 3:6. Tähe mängijate pealevisked läksid samal ajal kas napilt väravast mööda või langesid Vääni saagiks, eriti palju ebaõnne oli Sven Uuel. Ilmselt poleks aga ka kõige paadunum TTÜ fänn sel hetkel osanud arvata, et edasine mäng kuulub täielikult Tähele, järgmist pealinlaste väravat tuleb neil oodata ligi pool tundi ja selle aja sisustavad jõgevalaste kuus järjestikust tabamust. Teise perioodi viimase värava viskas mängu 35. minutil Raul Kivi, kes tegi Kaspar Virkuse söödust seisuks 7:3.

Otsustaval perioodil õnnestus jõgevalastel praktiliselt kõik: mõne minutiga suudeti väravaarvet kasvatada veel kolme tabamuse võrra ning 44. minutiks juhiti juba 10:3 ning sellega oli mängu saatus ka otsustatud. Kolmandiku kaks esimest väravat läksid Julle Sumeni arvele. Valeri Maslovi söödust tegi ta seisuks 8:3 ning Pavel Semjonovi söödust 9:3. Kümnenda värava autoriks oli Raul Kivi, söödu andis talle Ilmar Niitov. 47. minutil sai lõpuks väravavõrgu sahisema ka Sven Uue, neli minutit enne kohtumise lõppu viskas Nikolai Roop seisuks juba 12:3. TTÜ pika väravapõua murdis paar minutit hiljem meeskonna kapten Madis Leisner, kes tegi mängu lõppseisuks 12:4. Tähe mängijatest tunnistati kohtumise parimaks Valeri Maslov, kes lisaks ühele väravale sai kirja ka neli resultatiivset söötu. TTÜ parim oli Tanel Kasenurm.

Finaalseeria kolmas kohtumine peetakse laupäeval, 5. aprillil algusega kell 18.00 Tallinnas TTÜ spordihoones. Neljas mäng peetakse vajadusel samuti TTÜ koduväljakul (pühapäeval, 6. aprillil, algusega kell 16.00). Kui juhtub praeguses seisus mõeldamatu, et võitja selgitamiseks läheb vaja viit kohtumist, toimub otsutav mäng laupäeval, 12. aprillil kell 18.00 Virtuse spordihoones.

Nädalavahetusel peeti kaks finaalmängu ka naiste liigas. Kolme mängu järel juhib Eesti Maaülikool Sparta Spordiseltsi vastu 2:1. Laupäeval võitis Sparta võõrsil 3:1, pühapäeval oli EMÜ samuti võõrsil parem 3:2. Viimases mängus viskas vaid viis sekundit enne kohtumise lõppu tartlannade võiduvärava Edith Pärnik.