Jõgeva Tähe jõudis poolfinaali

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond alistas laupäeval Eesti saalihoki meistriliiga põhiturniiri viimases kohtumises TTÜ SK 9:5 (4:1, 3:2, 2:2) ning jõudis poolfinaali.

Viimase mängu eel turniiritabelis viiendal kohal olnud ning EMÜ SK-st kahe punktiga maha jäänud Tähe vajas nelja parema hulka jõudmiseks võitu normaalajal, kõik muud variandid oleksid viinud kohamängudele tartlased. Rohkem kui kahesaja pealtvaataja tulisel toetusel alustaski mullune meister ellujäämismängu hästi. 17. minutiks juhtisid nad Raul Kivi, Pavel Semjonovi ja Joni Koppo väravatest 4:0 ning võitsid avakolmandiku 4:1.

Teisel kolmandikul mängupilt tasakaalustus, kuid nagu varemgi pingelistes olukordades, said põhiturniiri võitu püüdnud TTÜ-le saatuslikuks jõulisest mängust ja liigsest temperamentsusest põhjustatud eemaldamised. Mitme minuti jooksul arvulises ülekaalus mänginud Tähe kasutas tekkinud võimalused ära ning Siim Hõimu ja Nikolai Roobi väravatest jõuti 27. minutiks juba 6:1 eduseisu.

Otsustaval perioodil suutsid jõgevalased Pavel Semjonovi ja Mikko Laine tabamuste abil turvalist eduseisu hoida. Kolme värava ja kolme väravasööduga oli kodumeeskonna resultatiivseim Raul Kivi, mängu parimaks nimetati Pavel Semjonov.

Kolme võiduni mängitava poolfinaalseeria avakohtumises läheb Tähe juba sel reedel kell 19.30 Kiili spordihoones vastamisi põhiturniiril esikoha saanud SK-ga GAP/Saku. Teise finalisti selgitavad TTÜ ja Sparta Team Automaailm.