Jõgeva Tähe esindusmeeskond võitis saalihoki meistrivõistlustel hõbemedali

 

Möödunud laupäeva õhtul spordikeskuses Virtus toimunud saalihoki Eesti meistrivõistluste otsustavas finaalmängus kaotas Tähe esindusmeeskond napi punktivahega 3:2 TTÜ/Team Exelile ning võitis hõbemedali.

Jõgeva Tähe esindusmeeskonna ja TTÜ/ Team Exelil vahelist viiendat finaalmängu olid Virtuse saali vaatama kogunenud üle poole tuhande inimese. Kohal oli rohkesti Tähe fänne, kes lemmikmeeskonda trummipõrina ja pasunahüüetega ergutasid ja Tähe sümboolikaga rõivaid kandsid. 

Esimese kolmandiku võitis Tähe

Tähe värava kaitsmisel hakkas oma meisterlikkusega kohe silma väravavaht Veiko Raudsepp. Avavärava viskas mitmetes mängudes parimaks mängijaks tunnistatud Alari Pagi ja esimene kolmandik lõppes Tähe võiduga 1:0.

Teisel kolmandikul viskas värava otsustavaks finaalkohtumiseks TTÜ/Team Exeli koosseisu mängima kutsutud endine Soome koondise liige Mika Heikkilä ja seis viigistus.

Samuti andsid TTÜ/Team Exeli koosseisus tooni omaaegne Soome koondislane Juha Salo ja kahekordne maailmameister, endine Rootsi koondislane Esa Karjalainen.

Kolmandal kolmandikul viis aga Jani Ahoneni visatud värav Jõgeva Tähe juhtima 2:1 ja pealtvaatajate usk esindusmeeskonna meistritiitli võitu suurenes. 

Napp allajäämine

44 sekundit hiljem viigistas aga TTÜ/Team Exeli kapten Richard Eesmaa seisu 2:2-le ja peagi viis Juha Salo meeskonna juhtima 3:2. Sellise tagasihoidliku punktivahega Tähe pidev finaalikonkurent meistrivõistlused võitiski.

Tähe esindusmeeskonda õnnitlesid hõbemedali puhul esimesena meeskonna peasponsor, ettevõtja Priit Saksing, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev ja abilinnapea Kalmer Lain.

SK Tähe juhatuse esimees ja mängiv treener Marko Saksing tänas kõiki, kes Tähe mängudele käesoleval hooajal kaasa elasid ning spordiklubi tegevust ühel või teisel moel toetasid. “Kindlasti analüüsime viimase finaalmängu tulemust ja arutame, mida olnuks võimalik paremini teha. Peagi algavad ettevalmistused ka uueks saalihokihooajaks,” lisas ta.

“Mängu iseloomustas pidev pinge ja kõrge tempo. Silma hakkas seegi, et varasemate finaalkohtumistega võrreldes visati vähe väravaid. Kui mõelda sellele, mis just Tähe ja TTÜ on juba kuuendat aastat vastased meistrivõistluste finaalis, siis pean üheks põhjuseks seda, et mõlemal meeskonnal on väga tugevad eestvedajad. Jõgeva Tähe liidril Marko Saksingul on oma meeskonna liikmete ja hulgas arvestavalt silmapaistev autoriteet. Mänguoskuste poolest on Tähe kõvasti edasi arenenud, seda suuresti ka osalemise tõttu Läti meistriliigas. Kindlasti väärib kadestamist ka Tähe üksmeelne ja entusiastlik fännklubi,” polnud TTÜ/Team Exeli kapten Richard Eesmaa  finaalkohtumist kommenteerides vastasvõistkonna aadressil kiidusõnadega kitsi. 

Finaalis välismaalased

“Tähe mängis väga tugevalt, kõike välja panevalt. Õnne oli seekord aga rohkem vastastel,” kinnitas kohtumist jälginud Jõgevamaa Spordiliidu Kalju juhatuse esimees Uno Valdmets. “TTÜ Team Exeli meeskonnas andsid tooni ka välismaalastest mängijad, kes võistlesid viimases finaalmängus. Mina leian, et eetilisem oleks seegi, et ka otsustavas finaalis mängivad need, kes on kaasa mänginud kogu võistlushooajal,” lisas ta.

Tähe peasponsor Priit Saksing avaldas arvamust, et mõlemad meeskonnad mängisid finaalmängus väga hästi. “Tähele sai osaks ebaõnn, kuid ka see, et maakonnakeskuses tegutsev spordimeeskond võidab Eesti meistrivõistlustel hõbemedali, on juba iseenesest suur saavutus.”

Peaaegu kõiki Tähe esindusmeeskonna mänge vaatamas käinud osaühingu Juta&Kaido juhataja Kaido Lehtla avalda samuti meie saalihokimängijatele tunnustust. “Kindlasti teevad valesti need, kes hakkavad Tähe meeskonda laupäevase kaotuse pärast halvustama. Mõistagi oli meeskonna püüdluseks kuldmedal, kuid arvestades pingelist hooaega, on ka hõbemedal väga hea saavutus. Tähe on suutnud järjekindlalt tõeliselt ilusat mängu näidata. Spordiklubi Tähe ja eriti selle esindusmeeskond on olnud üle kümne aasta Jõgeva spordielu visiitkaardiks kogu Eestis,” tõdes ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus