Jõgeva Tähe alustab liigahooaega Lätis

Jõgeva Spordiklubi Tähe/Olivia alustab eeloleval laupäeval tänavust liigahooaega. Jõgeva esindusmeeskond mängib kaasa nii Eesti meistrivõistlustel PAF Saalihokiliiga kui ka Läti esiliigas. Korraga kahes liigas mängimine tõotab algavaks hooajaks suurt mängukoormust.


Kuna meistriliiga on Eesti saalihokis kokku kuivanud, siis algavaks hooajaks ühendati see esiliigaga. Nii alustavad mängimist Eesti meistritiitlile tosin meeskonda, kes turniiri esimeses faasis mängivad kõik omavahel läbi. See teeb siis igale meeskonnale 11 mängu.

Meistriliiga kuivas kokku

„Liigad ühendati seepärast, et eelmise aasta meistriliigast jäid alles ainult Sparta Team Automaailm ja meie,” selgitab Tähe meeskonna treener Marko Saksing. „TalTechi meeskonda enam pole ja EMÜ SK siirdus oma esindusmeeskonnaga mängima Läti esiliigasse.”

Pärast üheringilist põhiturniiri jätkavad play-offis kaheksa esimest meeskonda, kus esimene kohtub kaheksanda kohaga jne. Veerandfinaalid mängitakse kahe, poolfinaalid kolme võiduni. Meister selgub aga superfinaalis, seega ühe mänguga.

„Mina ei olnud sellega nõus ja jäin ainsana alaliidu juhatuses teisele arvamusele,” põrutab Saksing ja toob põhjendusi. „Kui Jõgeva jõuab näiteks finaali, siis peab ta selleks sõitma Tallinna mängima. Mida see annab meie kogukonnale? Superfinaali on praktiseeritud Rootsis ja Soomes, kuid näiteks soomlased loobusid sellest. Ei õigustanud. Superfinaalil on mõte siis, kui see toob ühte mängu vaatama mitu tuhat pealtvaatajat. Meil seda aga pole. Mitmemängulise finaaliseeria puhul näeksid noored aga oma kodusaalis suuri mänge ja see oleks alale parim reklaam. Ma mõtlesin sellele otsusele vastu hääletades eelkõige Jõgeva publikule, kes nüüd finaalmängudest ilma jäetakse.”

Seda enam, et Saksing usub algaval hooajal oma meeskonnalt finaali jõudmist. Eesti liiga ebamäärasus sundis ka Tähe meeskonda pöörama taas pilgud lõunanaabrite poole. Nii osaleb meie esindusmeeskond hooajal 2019/20 Läti meistrivõistluste esiliigas, kus mängib kokku 20 meeskonda. Meistriliigas on lätlastel 12 tiimi.

„Esiliiga meeskonnad on jaotatud põhja- ja lõuna-gruppi. Meie mängime kümne meeskonna seas põhja-grupis ja alustame turniiri sel laupäeval Tartus, kus vastaseks on EMÜ SK meeskond,” räägib Saksing. Kodupubliku ees saab Tähe meeskonda Läti liiga mängus näha 12. oktoobril, mil tähistatakse ühtlasi ka klubi sünnipäeva.

Läti liigas tuleb Tähel mängida põhiturniiril 18 mängu. Play-off mängudele pääsevad seejärel mõlema grupi kuus esimest meeskonda. Tähe eestvedaja Marko Saksing arvab, et hooaeg tuleb raske, kuid põnev.

Tuleb põnev hooaeg

„Sellist tõsist hooaega pole meil ammu olnud. Üle pika aja saab huvitav olema nii meil kui ka publikul. Eesti meistrivõistlustel loodame finaali jõuda. Mis teha, et peame Läti liigas mängima, kui Eesti alaliit pole tegelikult suutnud kahekümne aastaga kuhugi areneda,” nendib Saksing.

Rääkides meeskonna koosseisust ütleb Saksing, et välisleegionäridest jätkavad Peteris Freimanis ja tõenäoliselt vastavalt võimalustele ka soomlane Joel Ekroos. „Lisaks hakkab Tähe eest mängima kunagine Läti koondislane Aivars Jyškevičs. Lagunenud TalTechi meeskonnast liitus meiega Carol Viidik. Tagasi tuli meie ridadesse Mathias Einamann. Esmakordselt edutame esindusmeeskonda ka neli andekat noormängijat, kes sündinud 2004–2005. Need on Margus Rosin, Rome Andro Moora, Rasmus Randoja ja Karl-Eerik Kukk. Usun, et see hooaeg on neile heaks kooliks.”

Jõgeva Spordiklubi Tähe/Olivia põhiväravavaht on jätkuvalt Eesti koondisse kuuluv Rainer Kalde, kelle kõrval on üles antud ka Karl Kalm ja Kevin Tamm. Saksingu sõnul on meeskonnaga koos harjutanud ka Raul Kivi, kuid lõplik kaasategemine liigaturniiril sõltub ikka sellest, kuidas jalg mängida laseb. Samas kui põlvevigastuse tõttu lõpetas mängimise viimasel kahel aastal meeskonna kapteniks olnud Margus Guss.

„Klubi eelarve arvestades meie suurt võistluskoormust on aasta lõpuni pingeline. Meie suurtoetaja on jätkuvalt Baltic Agro Olivia, kuid palju on meid aidanud ka Jõgeva vald, Kivikuvand OÜ, MLS Ehitus jmt,” sõnab Saksing.      

  TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus