Jõgeva sünnipäev on kõikide jõgevlaste pidupäev

Eelmisest aastast, mis oli linna juubeliaasta, on kõige eredamalt meelde jäänud hommikune äratus elamukvartalites puhkpillide saatel, ühine tordisöömine ja kohvijoomine linnarahvaga ning kõigi aegade rohkearvulisem rongkäik, kus osales enamus linnarahvast ja palju ettevõtteid. Sel aastal peame pidu veidi tagasihoidlikumalt, aga siiski sünnipäevale kohaselt.

Loodan, et heaks tavaks saab ka edaspidi olema ühine sünnipäevatordi söömine.

Hommikukohv ja tordisöömine

Täpselt nii nagu möödunud aastal, äratavad Sind laupäeva hommikul orkestrihelid, mis kuulutavad pidupäeva algust ja annavad teada, et suur linna kohvikann on juba tulel. Hea kaaslinlane, oled taas oodatud 5. juunil kell 10.00 linnavalitsuse ette sünnipäevatorti maitsma ning hommikukohvi jooma.

Pärast maiustamist on võimalus kogu päeva jooksul osa võtta paljudest kogu perele mõeldud üritustest.

Sünnipäev on üldse üks igapidi tore päev, eriti veel, kui see on puhkepäev ja Sul pole muud muret, kui võtta pere, sõbrad ja tuttavad kaasa ning minna peole.

Kogemused näitavad, et sel päeval tulevad sünnilinna külastama ka paljud endised jõgevlased. Nii avaldavad nad lugupidamist oma kodukandile, kust nad on maailma avastama läinud ja mis senini hoiab nende noorusmälestusi. Mälestusi, mis elustuvad vaid koju tulles. Harva siia sattununa näevad nad kõige paremini muutusi meie linnapildis. Ise elame siin iga päev ja ei pane tihti tähelegi, et linn, kus me elame, on pidevas arengus. Linn areneb, kuigi mitte nii kiiresti, kui me seda sooviksime. Anname linnale selleks aega, sest elujõuline paik ei saa kunagi valmis.

Linlaste pidupäev

Ikka ja alati on midagi pooleli, ikka ja jälle vajame midagi uut.

Linna sünnipäevapidu on hea võimalus anda endast märku vanadele headele sõpradele ja luua ka uusi sõprussidemeid. Nii on meile selgi aastal külla tulemas delegatsioon Soome sõpruslinnast Keuruust ning mitmete teiste välisriikide saadikud.

Külla on kutsutud siit piirkonnast Riigikokku valitud saadikud ja ministrid.

Ootame peole ka kõiki endisi volikogu esimehi ja linnapäid ning maakonna omavalitsusjuhte.

Eelkõige on aga linna sünnipäev siiski siin elava inimese pidupäev. Oleme püüdnud tuua kohapeale mitmeid põnevaid atraktsioone ja üritusi, mis peaksid pakkuma huvi nii lastele kui täiskasvanutele.

Hea kaaslinlane, õnnitlen Sind linna 66. sünnipäeval ja ootan aktiivselt osalema linna pidustustel.

VIKTOR SVJATÕSEV
Jõgeva linnapea

blog comments powered by Disqus