Jõgeva staadion tõmbab sportlasi ligi

Võru Spordikooli kergejõustiku osakonna vanemtreeneri Heini Allikvee sõnul Võrus staadionit veel pole, vaid selle rajamist alles planeeritakse.

“Võrus valmis küll uus spordihall, aga staadioni meil pole. Suviseid treeninglaagreid oleme varasematel aastatel korraldanud Haapsalus, kuid tänavu otsustasime proovida hoopis Jõgeva uut staadioni,? rääkis Allikvee.

Parem kui Haapsalus

?Siin on isegi parem kui Haapsalus. Siinne rajakate on värskem, Haapsalus on see hakanud juba kuluma. Ka ei ole seal matid kunagi väljas ja teivas- või kõrgushüppe tarvis tuleb need alati ise välja ja pärast jälle sisse viia. Need matid on aga hirmus suured ja rasked ning selline tegevus võtab hulga jõukulu ja aega,? rääkis Allikvee.

Treeneri kinnitusel on ka noored Jõgeva staadioni ja Virtusega väga rahul. “Oleks ainult ilm natuke soojem, siis saaksime ka ujumas käia,? ütles Allikvee. Suure tõenäosusega tulevad võrukesed Jõgevale treeninglaagrisse järgmiselgi aastal.

“Teie staadioni eelis on ka see, et siin on tänavavalgustus ja see lubab sügisel treeningute aega tublisti pikendada,? tunnistas Allikvee ja lisas, et talle ei meenugi kohe, kas kusagil Eestis on veel samasugust staadionivalgustust.

SA Jõgeva Sport juhataja Hanno Kolli kinnitusel on Võru Spordikooli seltskond esimene väljastpoolt Jõgeva maakonna piire saabunud grupp, kes tänavu Jõgeval oma treeninglaagrit peab.

“Eks esimene ja ehk paar järgnevatki aastat kulu staadioni sissetöötamisele, sellele, et tekiksid  püsivad kliendid,? ütles Koll. Staadioni kasutuses tõstab ta esile kolme valdkonda: treeningud, võistlused ja spordilaagrid. Lähituleviku põletav teema on loomulikult treeningute ja võistluste jaoks vajaliku inventari, eeskätt kergejõustiku ja jalgpalliinventari soetamine. Säärase kraami rentimine pole spordijuhi sõnul sugugi otstarbekas, sest on lõppkokkuvõttes liiga kulukas.

Publik vajab tribüüni

Suuremate võistluste korraldamise puhul tuleb aga hakata mõtlema publiku vajadustele. “Publik vajab olmet. Tribüüni ja muud teenindust, kuid ma olen kindel, et me sinnapoole liigume ja kõik vajaliku kunagi saame,? kinnitas Koll.

Kui Jõgeva staadion eelmisel aastal valmis sai, oli Kergejõustiku Liit juba ammu oma järgmise hooaja kalenderplaani paika pannud. Sellel hetkel, kui staadion valmis, ei olnudki enam võimalik tänavu suveks mingit suuremat üritust Jõgevale saada.

Nüüd aga on tehtud juba mitmeid pakkumisi 2008. aastaks. On oodata võistlusi Eesti tasemel, aga ka väiksemat mõõtu rahvusvahelist võistlust.

“Kergejõustiku Liiduga on olnud juttu, et miks mitte korraldada Jõgeval Eesti-Rootsi-Soome mitmevõistlus, samuti on räägitud mõnedest Eesti tasemel noortevõistlustest. Tehniliselt on võimalik kõike korraldada, ka tribüünid võib erandkorras kohale tuua,? selgitas Koll. Millal aga Jõgevale püsitribüüni hakatakse ehitama, selle kohta ei oska praegu keegi midagi öelda.

Sporti tehes on kergem elada

Jõgeva Spordi juhataja kinnitusel on Jõgeva linna inimesed uue staadioni hästi omaks võtnud. “Minuni on jõudnud vaid positiivne tagasiside, mis on ka loomulik, sest staadion on ju linnapildis silmatorkav esteetiline objekt, kui käivad nii tervisesportlased kui ka inimesed lihtsat jalutamas, sest see on kena paik,? kinnitas Koll.

Staadion on avatud hommikul 8-st õhtul 9-ni. Kooli ajal on kuni kella poole neljani staadionil küll tunnid, kuid pärast seda on staadion kõigile kogu aeg avatud.

Vandaalitsemisi on uue staadioni puhul juba pisut ette tulnud, kuid see pole olnud massiline lõhkumine. “Inimesed võiksid aru saada, et see on ikka meie ühine vara ja seda vajadust ei peaks küll kellelgi olema, et seda lõhkuda ja rikkuda. Inimesed võiksid üldse teha rohkem sporti ja olla palju positiivsemad ning rõõmsad ? siis on hea kerge elada ja kõik läheb hästi,? kinnitas Koll.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus