Jõgeva staadion on mõistlik kiiresti valmis ehitada

Maavanem Margus Oro sõnul on Jõgeva staadion järgmisel aastal Jõgevamaa jaoks tähtsaim kultuuri- ja spordiobjekt. «Loodetavasti riik aktsepteerib seda,» ütles ta. «Staadioni rahastatakse praeguse plaani järgi riigieelarvest kolm aastat. Kas me ehitame selle valmis aastaga või kolme aastaga, sõltub sellest, kui palju suudame ehitusse investeerida,» tõdes maavanem.

Jõgeva linn rahastab staadioni ehitust viiendikuga selle maksumusest. Reegel on, et mida suurem on omafinantseering, seda lihtsam on saada raha ka mujalt.

Riigieelarvest raha saamiseks tuleb maakonnal tänavu 27. märtsiks esitada oma objektide nimekiri, millele taotletakse rahastamist. Praeguse seisuga ei tohiks Jõgeva staadioniga probleeme tulla. Et Jõgevamaa keskraamatukogu Põltsamaal saab ka järgmise aasta mais valmis, siis seda enam ootab staadioni n-ö roheline tuli.

«See on valiku koht, kas teete Jõgevale kiiresti staadioni valmis või on maakonnas veelgi hädalisi asju, mida peaks samal ajal toetama,» märkis minister.

Mis puudutab staadioni ehitaja leidmist, siis selleks korraldatakse riigihange. Tallinnas omal ajal Nõmme linnaosa vanemana Hiiu staadioni rajamist koordineerinud kultuuriminister Urmas Paet tõdes, et kogemustega ehitaja leidmine peatöövõtjaks pole probleem, kuid jälgida tuleks ka alltöövõtjate tööd. Korralikke rajakatteid suudavad Eestis paigaldada ainult paar firmat. Hea rajakattepaigaldaja leidmine ongi staadioni rajamisel ülioluline, ülejäänuga tuleb toime enamik korralikke ehitusfirmasid.

Spordikeskus ja staadion kolme kooli lähedal pakuvad õpilastele maksimaalselt sportimisvõimalusi.

Jõgeva kolme kooli vahelisele alale täismõõtmetega staadioni rajamine läheb maksma ligikaudu 10 miljonit krooni. Tänavu rahastab riik staadioni ehitust miljoni krooniga, Jõgeva linna osalus on 200 000 krooni. Lisaks eraldas riik tänavu staadionile välikorvpalliväljaku rajamiseks 200 000 krooni.

Jõgeva linnavolikogu isamaaliitlastest saadikud pöördusid käesoleva aasta algul kirjaga maavanema poole, taotledes staadioni ehituse alguse edasilükkamist järgmisse aastasse, et korrastada tänavu spordikeskus Virtus. Virtust ja staadioni rahastatakse aga erinevalt. Ühe arvelt ei saa teist korda teha.

Jõgeva linnavõimud on lubanud, et staadioni ehitamine algab kindlasti tänavu, ka riigikassaga on vastav leping juba sõlmitud.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus