Jõgeva spordikeskuse terviseraja vastvalminud jõulinnak ootab spordisõpru

Esmaspäeval avati Jõgeva spordikeskuse Virtus terviserajal jõulinnak. Alal paiknevad rööbaspuud, lõuatõmbekangid, redelid ning kõhu- ja seljalihaste treenimispink.

Õues treenimine on tasuta

Jõgeva linnavalitsuse liige ja välispordiväljaku idee eestvedaja Kristian Vaarpuu sõnas, et idee jõulinnakust on küpsenud juba mitu aastat. “Senised väljakud on nii vanad, et mind polnud veel olemaski, kui need ehitati. Peame ajaga kaasa liikuma,” märkis Vaarpuu.

Ta lisas, et jõulinnaku ülalpidamiskulud on väikesed ning inimestele on õues treenimine tasuta. “ Soovin, et väljaku rajamine ei jääks ühekordseks saavutuseks, väid uusi jõulinnakuid hakkaks tekkima nagu seeni pärast vihma,” naeris Vaarpuu.

Spordikeskuse juhataja Priit Toru sõnul on välispordiväljaku eeliseks oma keharaskusega treenimine – harjutused sobivad nii algajatele kui edasijõudnutele. Nüüdisaegne spordiväljak annab head eeldused noortes liikumisharjumuse kujunemiseks. Jõgeval on noori tänavasportlasi, kes hindavad kõrgelt võimalust oma kodukohas treenida.

Jõulinnaku avamisel näitas Jõgeva tänavasportlane Rasmus Klaos, milliseid harjutusi saab oma keha treenimiseks teha. Noormees rõõmustas, et nüüd saab ta normaalset treenida ja võistlusteks valmistuda. Rasmus on tänavatreeninguga (street workout) tegelenud kaks aastat ning võistelnud nii Eestis kui välismaal. “Ma olin hästi nõrk. Käisin isaga rannas ja ta ütles, et tõmba lõuga, iga lõuatõmbe eest saad ühe euro. Ma ei tõmmanud ühte ära. Siis mõtlesin, et võiks hakata tegelema. Nägin teisi, kes tegelesid, tundus põneva alana ja motivatsioon kasvas,” rääkis poiss.

Praegu on tema lõuatõmbe rekord pea poolsada. Rasmus käib iga päev jõulinnakus ning treenib kuni neli tundi päevas. Lisaks harrastab ta vabavõitlust ja poksi ning käib jooksmas. Noore sportlase hinnangul on jõulinnakus kõik vajalik erinevate lihasrühmade treenimiseks. Kuigi Rasmus on nii mõnegi võistluse võitnud, paigutab ta ennast kümne parima Eesti tänavasportlase sekka ning kinnitab, et arenguruumi veel jagub.

Trenni saab teha pärast tööpäeva

Välispordiväljaku paigaldanud Tommi Play OÜ esindaja Annika Pärn rõõmustas, et linnak on juba kasutust leidnud – see ongi kõige olulisem. Jõgeva linnapea Raivo Meitus nentis, et spordikeskuse terviserajal on palju kasutajaid – kettagolfi mängijad, jooksjad, tervisesportlased ja nüüd ka jõulinnakus treenijad. Terviserajal on valgustus, mis võimaldab ka pärast tööpäeva trenni teha.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus